Powiat

Przedstawiciele olkuskiego szpitala poinformowali, że od 1 kwietnia b.r. na terenie placówki nie będzie już tzw. łóżek covidowych. Wszystkie oddziały mają wrócić do normalnego funkcjonowania.

Jak informuje Narodowy Fundusz Zdrowia, ze względu na utrzymujący się spadek liczby zakażeń Covid-19 oraz postępujący spadek hospitalizacji, poleceniem z 28 lutego 2022 roku, Minister Zdrowia zdecydował o zakończeniu specjalnego trybu finansowania części świadczeń covidowych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Wyższe wyceny i finansowanie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 będą obowiązywać do 31 marca. Od 1 kwietnia, świadczenia związane z leczeniem pacjentów chorych na koronawirusa będą rozliczane w ramach obowiązujących umów z NFZ, na podstawie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Konsekwencją tej decyzji jest m.in. likwidacja tzw. łóżek covidowych w olkuskim szpitalu. -Obecnie przyjęcia na wszystkie oddziały odbywają się normalnie. Do końca marca zostanie zabezpieczonych jeszcze 39 miejsc dla chorych na COVID-19. Do końca miesiąca obowiązują również ograniczenia związane z odwiedzinami u chorych. Nie ma natomiast żadnych utrudnień, jeśli chodzi o możliwość porodu z osobą towarzyszącą. Informacji w tej sprawie udziela personel oddziału położniczego – mówi Marta Pióro, rzeczniczka prasowa Grupy Nowy Szpital Holding S.A.

Jak dodaje nasza rozmówczyni, cały czas przy szpitalu w Olkuszu można wykonać test na COVID-19 oraz zaszczepić się przeciwko wirusowi SARS-cov2.  – W szpitalu w Olkuszu w zależności od sytuacji epidemiologicznej i decyzji wojewody małopolskiego było od 40 do 100 miejsc przeznaczonych dla chorych na COVID. Do końca lutego br. w olkuskim szpitalu leczonych było 1387 chorych na COVID-19. Najwięcej było ich w 2021 r. – 881 osób – wylicza Marta Pióro.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
10 miesięcy temu

Przykre… nie będzie dodatków kowidowych…