Policja i Ministerstwo Rozwoju ostrzegają przed telefonami, jakie od kilku dni wykonują oszuści, oferując osobom w różnym wieku „specjalne vouchery urlopowe”. Tego typu telefony należy potraktować jak próbę wyłudzenia pieniędzy.

Przestępcy znowu atakują i tym razem próbują oszukać osoby w wieku od 40 do 80 lat. Oszustwo to dotyczy „rzekomej”, niepowtarzalnej oferty pobytu w kurorcie. Warunkiem zdobycia „specjalnego vouchera” jest  wpłacenie na podane konto pieniędzy.  Przestępcy dzwonią do różnych osób, podając się za pracowników Ministerstwa Rozwoju i proponują „vouchery urlopowe”. Rzekome oferty dotyczą 4-dniowego pobytu w kurorcie. Jak informują swoich rozmówców, 3 dni pobytu w kurorcie są darmowe i przysługują w ramach bonu, a za kolejny dzień trzeba zapłacić. Pieniądze należy przelać na wskazany przez nich rachunek bankowy. Przestępcy nie mają skrupułów i wykorzystają każdą okazję, by szybko się wzbogacić. Chcą w ten sposób wyłudzić pieniądze lub zdobyć dane osobowe.

Resort informuje, że pracownicy ministerstwa nie dzwonią do nikogo ze „specjalną ofertą”. Przypomina również, że Polski Bon Turystyczny przysługuje wyłącznie dzieciom do 18. roku życia i aktywować go będzie można samodzielnie w systemie PUE ZUS.

Wszelkie informacje na temat bonu turystycznego znajdują się również na stronie bon turystyczny.gov.pl oraz oficjalnych stronach Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Organizacji Turystycznej.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze