mojdzien2017

Dnia 23 maja 2017 r. w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w olkuskiej Bibliotece w czasie uroczystej gali wręczone zostały nagrody laureatom V edycji Konkursu Plastycznego „Mój dzień w bibliotece”. 

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów przedszkoli z Miasta i Gminy Olkusz współpracujących z PiMBP w Olkuszu oraz biorących udział m.in. w zajęciach organizowanych w ramach projektów: Edukacja z Disneyem i Cztery pory roku przedszkolaka. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań plastycznych oraz wzbogacanie i pogłębianie przeżyć estetycznych dzieci. W konkursie wzięło udział 132 uczniów z 11 olkuskich przedszkoli.

Jury pod przewodnictwem artysty plastyka Jerzego Kantorowicza przyznało:
W kategorii wiekowej 4-latki:
I miejsce – Hannie Podsiadło z Przedszkola Nr 7 w Olkuszu
II miejsce – Antoniemu Bujasowi z Przedszkola Nr 7 w Olkuszu
III miejsce – Emilii Sałek z Przedszkola Nr 7 w Olkuszu

W kategorii wiekowej 5-latki:
I miejsce – Magdalenie Filipowskiej z Przedszkola Nr 4 w Olkuszu
II miejsce – Sandrze Boreckiej z Językowego Przedszkola Niepublicznego „Kraina Wiewiórek” w Olkuszu
III miejsce –Jakubowi Podsiadło z Przedszkola Nr 7 w Olkuszu

W kategorii wiekowej 6-latki:
I miejsce – Adamowi Szczepara z Przedszkola Nr 4 w Olkuszu
II miejsce – Marii Węglarz z Niepublicznego Przedszkola Artystyczno-Sportowego „Mądre Urwisy” w Olkuszu
III miejsce – Emilii Walkowiak z Przedszkola Nr 3 w Olkuszu

Jury przyznało również wyróżnienia, które otrzymali: Julia Barnowska z Przedszkola Nr 5 w Olkuszu, Michał Dyrek z Przedszkola Nr 7 w Olkuszu, Jan Grzebinoga z Przedszkola Nr 4 w Olkuszu, Hanna Klich z Językowego Przedszkola Niepublicznego „Kraina Wiewiórek” w Olkuszu, Adrianna Knopik z Przedszkola Nr 7 w Olkuszu, Kuba Luboń z Przedszkola Nr 13 w Olkuszu, Bartek Noga z Publicznego Przedszkola w Żuradzie, Karolina Pasternak z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka” w Olkuszu, Sebastian Parzyszek z Przedszkola Nr 4 w Olkuszu, Emilia Piątek z Przedszkola Nr 7 w Olkuszu, Martyna Spyra z Przedszkola Nr 4 w Olkuszu, Maria Sułkowska z Publicznego Przedszkola w Zedermanie, Antoni Witecki z Integracyjnego Przedszkola Niepublicznego TĘCZOWA KRAINA w Olkuszu, Lena Wolska z Przedszkola Nr 4 w Olkuszu oraz Integracyjne Przedszkole Niepubliczne TĘCZOWA KRAINA w Olkuszu.

Przybyli na uroczystą galę laureaci konkursu oraz uczniowie olkuskich Przedszkoli nr 3, 4, 7, 13 oraz z Publicznego Przedszkola w Żuradzie i Integracyjnego Przedszkola Niepublicznego TĘCZOWA KRAINA w Olkuszu obejrzeli spektakl „Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary” w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa.
Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez: CZASDZIECI.PL – portal informacyjno-rozrywkowy oraz olkuską Bibliotekę.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w do kolejnej edycji konkursu.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze