DSC0682 1

Już po raz piąty na wolbromskim stadionie miejskim w ostatnią niedzielę królowali miłośnicy biegania. Doroczne święto sportu – Wolbromska Ciężka Dycha organizowana przez lokalny klub Wolbrom Team tradycyjnie już jest nie tylko okazją do zmagań na pięknej, mocno urozmaiconej 10 km trasie biegowej, ale także okazją do wspaniałej zabawy całych rodzin i popularyzacji aktywności fizycznej w najróżniejszych formach.

Wolbromska Ciężka Dycha to zawody dla biegaczy rozgrywane w kilku kategoriach. Kto nie da rady na dość trudnej, urozmaiconej terenowo trasie o długości 10 km może pobiec na 5 km. Można też pokonać oba dystanse metodą Nornic Walking. Z roku na rok na starcie zawodów pojawia się coraz więcej miłośników biegania nie tylko z Wolbromia i okolic, ale także przyjeżdżają do nas liczni goście. I choć, zwłaszcza dla czołówki, liczą się wyniki, to zwycięzcami są wszyscy, którzy zdecydują się przystąpić do rywalizacji. Pokonując własne słabości, w tradycyjnie już w ogromnym upale biegną, truchtają i kroczą, pokazując, że ruch daje im radość i mnóstwo satysfakcji.

 DSC0332 1

Bardzo ważnym elementem tego radosnego święta aktywności fizycznej są sportowe (i nie tylko) atrakcje dla najmłodszych. W tym roku, podobnie jak w ubiegłych był bajkowy bieg dla dzieci, które startowały na dystansach odpowiednich dla ich zróżnicowanego wieku. Każdy uczestnik został nagrodzony pamiątkowym, okolicznościowym medalem, który ma zachęcać do uprawiania sportu na co dzień. Nie zabrakło też pokazów tańca w wykonaniu mistrzów trenujących i uczących się w szkole Actus Animi Katarzyny Gałązki Biedul. Był także imponujący pokaz sprawności małych judoków z UKS Judo Wolbrom. Ogromną frajdę dzieciakom sprawili strażacy z OSP w Zarzeczu, którzy pokazywali swój sprzęt bojowy, a także chłodzili zmęczonych upałem sportowców chłodną wodną mgiełką. Po raz pierwszy przy okazji Wolbromskiej Ciężkiej Dychy na stadion dotarła też pokaźna grupa miłośników motocykli. Parada motocyklistów prezentujących swoje wspaniałe maszyny wzbudziła zachwyt nie tylko najmłodszych uczestników spotkania.

– Wolbromska Ciężka Dycha to okazja do spotkania rzeszy wolbromskich biegaczy, których udało się nam zachęcić do wspólnego uprawiania sportu. Przez cały rok, bez względu na pogodę, biegamy i truchtamy w każdą sobotę na trasie biegowej park run. Jeździmy też na zawody biegowe w całej Polsce. Stworzyliśmy systematycznie rosnącą rodzinę sportową, która świetnie bawi się i wypoczywa uprawiając aktywność fizyczną we własnym gronie – wyjaśnia Robert Skomro, prezes Wolbrom Team. – Zapraszamy wszystkich do biegania – nieważne ile macie lat i jakie są wasze fizyczne możliwości. Z przyjemnością witamy każdego, kto zechce w sobotę przed godziną 9 wyjść z domu i pobiegać z nami po pięknym wolbromskim lesie. Wielu z nas zaczynało biegać rekreacyjnie, a teraz stali się już prawie zawodowcami. Uczestniczą w maratonach i zdobywają kolejne laury na podczas wielkich wydarzeń sportowych. Dla wielu z nich bieganie stało się jak narkotyk. Chociaż ich sukcesy mogą imponować, ale i trochę zniechęcać mniej sprawnych, to zachęcam każdego do podjęcia wysiłku zwyczajnego wyjścia z domu – nawet całymi rodzinami – z dziećmi, dziadkami, by zażyć z nami ruchu i zdrowia, uprawiając aktywność fizyczną zgodnie z własnymi możliwościami – zachęca prezes, przy okazji dziękując wszystkim organizatorom i sponsorom za ogromny wysiłek w organizacji niedzielnej imprezy.

{joomplu:77209}{joomplu:77197}{joomplu:77176}

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o