Olkusz

Ostatni weekend lipca w Dolince na Osiedlu Młodych w Olkuszu upłynął pod znakiem siatkówki i kina. Organizatorzy już teraz zapraszają na sierpniowe atrakcje dla młodszych i starszych mieszkańców.

Kino plenerowe w Dolince to już tradycja: tym razem, po raz ósmy, zarząd Osiedla Młodych wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu zaprosili wszystkich chętnych na znaną bajkę Disneya „Mustang z Dzikiej Doliny”. Dopisała zarówno pogoda, jak i widzowie.

Niedziela była z kolei czasem na sportowe zmagania, zorganizowane przez zarząd Osiedla Młodych oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. W trzeciej już edycji Turnieju Siatkówki w Dolince wystartowało sześć drużyn: Koledzy, Drink Team, Pędzące Gwoździe, Słowik Olkusz, VC Rozrywka oraz Carpe Diem Team. „Dodatkowym «smaczkiem» zawodów był profesjonalny komentarz sportowy przygotowany przez Wojtka Kowalskiego oraz Piotra Kubiczka. W finale zmagały się drużyny VC Rozrywka oraz Koledzy. Ostatecznie burza pogodziła obie drużyny, które otrzymały nagrody od zarządu Osiedla Młodych oraz Olkuskiego Klubu Sportowego «Słowik»”. – opowiada inicjator turnieju oraz członek zarządu Osiedla Młodych Wojciech Ozdoba, który wraz z przewodniczącym zarządu Osiedla Młodych Janem Durańskim czuwał nad przebiegiem imprezy. Mecze sędziował natomiast Grzegorz Starosta.

„Na naszym osiedlu od kilku lat organizujemy wydarzenia kulturalne i sportowe. Nowe tereny rekreacyjne naprawdę żyją.” – dodaje Wojciech Ozdoba, zapraszając na kolejne imprezy. Już w najbliższy piątek 4 sierpnia o godzinie 19:30, w Dolince odbędzie się z kolei Letnia Potańcówka, a w ostatni weekend sierpnia zaplanowano Festyn Rodzinny (26 sierpnia o godzinie 16:00) oraz Turniej Koszykówki 3×3 (27 sierpnia o godzinie 15:00).

fot. MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze