Olkusz

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, wspólnie z funkcjonariuszami z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie, zabezpieczyli w jednym z lokali w Olkuszu 7 urządzeń służących do urządzania nielegalnych gier hazardowych: w trakcie legitymowania osób znajdujących się w pomieszczeniu mundurowi ujawnili także poszukiwanego mężczyznę oraz osobę, która posiadała narkotyki.

Stróże prawa pozyskali informacje, że w jednym z lokali na terenie Srebrnego Miasta może dochodzić do procederu urządzania nielegalnych gier hazardowych, w ramach prowadzonych czynności operacyjnych. Policjanci postanowili zatem sprawdzić ustalony lokal: ich podejrzenia potwierdziły się, jako że w pomieszczeniu, oprócz 7 stanowisk komputerowych, przy których urządzane były nielegalne gry komputerowe, przebywał także opiekun lokalu oraz trzech graczy.

W trakcie ich legitymowania okazało się, że 27-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olkuszu do odbycia kary 30 dni pozbawienia wolności za popełnione wykroczenia. Z kolei przy 39-latku stróże prawa znaleźli amfetaminę: poszukiwany mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie odbywa zasądzoną karę, a 39-latek usłyszał zarzut z z art.  62. ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii. Zgodnie z jego treścią, „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”.

Wszystkie urządzenia służące do urządzania nielegalnych gier hazardowych zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie dla potrzeb postępowania karno-skarbowego, jakie będzie toczyło się w tej sprawie. Mundurowi zabezpieczyli także na poczet przyszłych kar pieniądze w różnych walutach, m.in. dolarach, euro czy funtach brytyjskich.

Należy podkreślić, że urządzanie gier cylindrycznych, gier w karty, gier w kości oraz gier na automatach jest dozwolone wyłącznie w kasynach gry, które posiadają koncesję nadawaną przez Ministra Finansów: na mocy art. 89 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, za nielegalne urządzanie gier na automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny, którym podlega zarówno urządzający takie gry, jak i posiadacz lokalu. Poza wysoką grzywną, sąd może także wymierzyć za to przestępstwo karę do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jack Pandarinasss
15 dni temu

Uważam, że automaty offline powinny być zakazane w Polsce. Ludzie powinni grać tylko online i na wyspecjalizowanych stronach!
Moim zdaniem działalność hazardowa i hazard w ogóle są najłatwiejsze do uregulowania i kontrolowania w Internecie. Tutaj powiedzmy https://kasynonaprawdziwepieniadze.org/ oferuje świetne kasyna w Polsce, które mają wiele licencji i działają legalnie!
Więc warto się nad tym zastanowić!