jam session 2012

Jam Session Silver Town 2012 już za nami. Czwarty rok z rzędu na teren parkingu Centrum Handlowego Atrium zjechali miłośnicy jazdy na deskorolkach i BMX-ach. Tym razem zabrakło rolkarzy, lecz w zamian sędziowie zorganizowali konkurencję w kategorii rowerów MTB. Na mobilnym skateparku łącznie pojawiło się ponad sto osób, a 47 z nich wzięło udział w turniejowej rywalizacji. Mimo kapryśnej aury dopisała także publiczność.

Niedziela przywitała olkuszan ciemnym niebem i rzęsistym deszczem. Niesprzyjające warunki storpedowały nieco sesję treningową, ale na całe szczęście im bliżej było otwarcia turnieju, tym pogoda okazywała się bardziej łaskawa. Dobrze, że do zawodów doszło, bo jak pokazała ilość uczestników i publiczności, Olkusz potrzebuje podobnych imprez. – Zaczęło się cztery lata temu. Młodzi mieszkańcy skarżyli się na brak skateparku, a potrzeba takiego miejscajam session 2012 1 naprawdę jest spora, bo i osób jeżdżących na deskorolkach czy rowerach ciągle przybywa. Impreza stale nam się rozrasta, z czego oczywiście bardzo się cieszymy – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Dariusz Murawski. Trzeba wiedzieć, że to właśnie MOSiR w głównej mierze przyczynił się do organizacji wcześniejszych i tej ostatniej edycji Jam Session Silver Town.

Niedzielną rywalizację przeprowadzono w trzech konkurencjach. Najliczniejsze grono uczestników stanowili pasjonaci jazdy na rowerach typu BMX. We wszystkich kategoriach rowerzyści i deskorolkarze byli oceniani za nienaganność stylu i ilość wykonywanych trików. Skoro był to Jam, ze grona startujących komisja sędziowska wyłaniała najlepszą dziewiątkę. Z tej grupy po przejeździe półfinałowym, do ostatecznej próby awansowały trzy osoby. Między sobą finaliści rozstrzygali miejsca na podium. Wśród BMX-ów równych sobie nie miał Sergiusz Rasztabiga z Zawiercia. Za nim uplasowali się Łukasz Jankowski z Krakowa oraz Artur Ziętek reprezentujący Jaworzno. Drugą konkurencję rowerową (MTB) zdominował krakowianin Paweł Stachak. Kolejne pozycje dla Michała Pawełko i Kryspina Beliny z Jaworzna. Maciej Jakobszy to natomiast triumfator zmagań na deskorolkach. Podium uzupełnili jego ziomkowie z Krakowa: Tomasz Kłos oraz Michał Zarzycki. Sędziowie przyznali również nagrodę specjalną „best trick”. Za niebanalne triki na rowerze BMX otrzymał ją Grzegorz Ozóg z Myślenic. Obok zawodowców, na tymczasowym jam session 2012 2skateparku pojawili się też początkujący miłośnicy jazdy na dwóch i czterech kółkach. Każdy miał swoje pięć minut.

Na całą czołówkę tegorocznego Jam-u czekały atrakcyjne nagrody. Fundatorami ich byli: AMA Serwis – Serwis opon, Manyfest – sklep wysyłkowy z częściami rowerowymi BMX, Supermarket NASZ, Idee Kaffee Zdrowa Energia, Impuls – Centrum Języków Obcych, ADHD – Karol Karolczyk, Red Bull oraz MOSiR Olkusz. Słodki poczęstunek dla uczestników zapewniła piekarnia „Złoty Róg” – p. Jochymkowie.

Organizatorzy Jam Session Silver Town 2012, za pomoc w przygotowaniu imprezy składają serdeczne podziękowania Zarządcy Centrum Handlowego Atrium, a także Nowemu Szpitalowi w Olkuszu. Patrząc na zainteresowanie zawodami i wysoki poziom prezentowany przez uczestników można być pewnym, że w przyszłym roku o tej porze podsumujemy piątą edycję zmagań na rampach. Szykuje się mały jubileusz, a więc i atrakcji będzie jeszcze więcej.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:33063}{joomplu:33040}{joomplu:33020}{joomplu:32990}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments