bezpieczna_drogan_3

W Szkole Podstawowej Nr 3 w Olkuszu rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Bezpieczna droga do szkoły.” W ramach konkursu uczniowie klas pierwszych mieli za zadanie przygotować samodzielnie wykonaną pracę plastyczną na temat bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły. Organizatorami przedsięwzięcia była stacja paliw Statoil oraz Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu.

bezpieczna_droga_2

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w środę, 21 września. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Adaś Solich z klasy I a, otrzymując nagrodę główną, rower górski. Pozostałym uczestnikom wręczono odblaskowe kamizelki oraz książeczki do kolorowania dotyczące zasad bezpieczeństwa drogowego.

Głównym celem akcji jest promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie wśród dzieci rozpoczynających naukę szkolną. Ważne jest również uświadomienie uczniom potrzeby poznania zasad i przepisów ruchu pieszych w drodze do i ze szkoły.

– Konkurs plastyczny dla szkół podstawowych przy współpracy policji organizujemy corocznie prawie od 10 lat. Akcja odbywa się na przełomie września i października, obejmuje uczniów klas pierwszych. Jest to przedsięwzięcie ogólnokrajowe. Każda stacja Statoil w Polsce organizuje konkurs dotyczący bezpieczeństwa drogowego w wybranej szkole – mówiła Agnieszka Uznajska, kierowniczka stacji Statoil w Olkuszu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze