orbita_logo

ORBITA – GKS TYCHY 4:4
Niezwykle pasjonujący mecz stoczyli mali piłkarze Akademii Piłkarskiej „Orbita” z Bukowna z GKS-em Tychy. Przegrywali 0:2, prowadzili 4:2, ale ostatecznie musieli zadowolić się remisem w swoim historycznym, bo pierwszym ligowym meczu.

Faworytem bez wątpienia byli goście, ale to gospodarze od samego początku narzucili im swój styl gry. Orbita grała szybko, pomysłowo, ale też bardzo nieskutecznie. Tyszanie nie potrafili stworzyć dobrej sytuacji, ale gdy wypracowali wolnego od razu zamienili go na gola. Sytuacja ,,Orbity” stała się jeszcze trudniejsza gdy po błędzie bramkarza straciła drugą bramkę. Na szczęście tuż przed przerwą Konrad Liszka trafiając do siatki pozwolił na złapanie kontaktu, a tuż po pauzie Konrad Hajduk doprowadził do wyrównania.

Orbita złapała wiatr w żagle i przez dobrych kilka minut grała jak natchniona. Pewna dotąd obrona gości zaczęła się gubić  i w końcu pękła pod naporem. Bramki Janka Zalewskiego i Alana Stopy dały gospodarzom dwubramkowe prowadzenie. – Myślałem w tym momencie, że moi chłopcy już się nie podniosą – mówił po meczu trener GKS-u Łukasz Targiel. Nie miał racji, bo po błędach defensywy ,,Orbity” jego podopieczni zdołali zdobyć dwa gole, a w samej końcówce mogli nawet przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

– Pokazaliśmy tym meczem, że w najsilniejszej okolicznej lidze w jakiej zdecydowaliśmy się grać nie będziemy chłopcami do bicia – ocenił spotkanie trener ,,Orbity” Jacek Ślęzak. – Wynik odbieram z niedosytem, powinniśmy wygrać ten mecz, ale istotniejsze jest to, że w naszej grze jest ciągły progres. Pół roku temu nie mogliśmy marzyć o remisie z takim rywalem jak GKS Tychy, a dzisiaj nie jesteśmy z niego zadowoleni. Mamy nadzieję napsuć tej jesieni jeszcze sporo krwi faworytom.