Trzecią lokatę wywalczył Olkusz na XV Turnieju Miast i Gmin na szczeblu wojewódzkim, w którym uczestniczyło nieco ponad 3 tys. mieszkańców. Różnego rodzaju zawody i gry sportowe prowadzono w szkołach oraz obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu.
Głównym kryterium oceny było porównanie procentowe liczby startujących z liczbą mieszkańców i wielkość środków przeznaczonych na kulturę fizyczną w stosunku do całego budżetu danego miasta lub gminy na 2009 rok.

W imieniu olkuszan puchar odebrał burmistrz Dariusz Rzepka, a wyróżnienie za wkład w organizację dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Dariusz Murawski. – Cieszę się, że udało nam się wspólnie z mieszkańcami Olkusza uzyskać trzecie miejsce. W ciągu tego tygodnia sportu szkoły zorganizowały sporo zajęć dla młodzieży. Ten wynik świadczy o tym, że olkuszanie potrafią się zmobilizować i zrobić coś ciekawego – mówił dyrektor Murawski.
W ramach turnieju MOSiR Olkusz zorganizował Memoriał im. Juliana Kazibuta, Turniej Piłki Ręcznej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (wspólnie z firmą Arkop), Drużynowe Mistrzostwa Polski w Trialu Rowerowym, Puchar Polski Freestyle Football, Airsoft Guns – zabawy poligonowe z bronią oraz XXIX Spartakiadę Dzieci i Młodzieży Miasta i Gminy Olkusz (wspólnie ze Szkolnym Związkiem Sportowym). W szkołach przeprowadzono Dzień Dziecka na sportowo. Wśród podstawówek największą liczbą uczestników mogą pochwalić się SP nr 3, SP nr 4 i SP nr 1. Wśród gimnazjów prym wiodło Gim. nr 2, przed Gim. nr 1 i Gim. nr 3. Najwięcej przedszkolaków brało udział z placówki nr 7. Na początku roku szkolnego wręczono nagrody w postaci sprzętu sportowego dla SP nr 6 za ciekawy program turnieju i łączenie w zespoły uczniów różnych klas, SP nr 3 za największą liczbę uczniów uczestniczących w zawodach oraz SP nr 4 za najobszerniejszy program i rozegranie turnieju także przez uczestników zielonej szkoły w Darłówku. Nagrody przypadły również Gim. nr 2 i Przedszkolu nr 7 za ciekawy program i największa liczbę uczestników
Turniej organizowany jest z inicjatywy Krajowej Federacji Sportu dla Wszystkich, przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki. Odbywa się on na terenie całego kraju, również we wszystkich gminach i miastach Małopolski. Po raz pierwszy w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich przeprowadzono Sportowy Turniej Miast i Gmin. To największa masowa impreza, promująca zdrowy i aktywny tryb życia od dzieciństwa do później starości. Honorowy patronat nad imprezą objął marszałek województwa Marek Nawara.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze