gawryluk1

23 marca 2012 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu uczniowie klasy IV c ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Olkuszu oraz klasy VI a ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olkuszu wzięli udział w warsztatach dziennikarskich „W świecie dźwięku”, ukierunkowanych na dziennikarstwo radiowe.

Warsztaty poprowadziła Barbara Gawryluk, tłumaczka i dziennikarka radiowa. Dziennikarka prowadzi w Radiu Kraków autorski program o literaturze dla dzieci Alfabet, jest również autorką książek dla dzieci. Książka Barbary Gawryluk „Dżok. Legenda o psiej wierności” została wyróżniona przez Polską Sekcję IBBY, natomiast „Zuzanka z pistacjowego domu” otrzymała w 2010 r. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.
Na spotkaniu dzieci dowiedziały się jak powstaje audycja radiowa, jak poprzez dźwięk uruchamia się wyobraźnię i jakimi predyspozycjami musi wykazywać się dziennikarz radiowy. Uczestnicy spotkania razem z autorką ćwiczyli dykcję, rozwiązywali zagadki dźwiękowe oraz nauczyli się podstaw montażu materiału radiowego.Po spotkaniu dzieci miały również możliwość zakupienia książki i uzyskania autografu Autorki.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze