zlota_wieza_3

120 szachistów w 27 drużynach walczyło w finale Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego o „Złotą Wieżę” w hali sportowej w Olkuszu. Organizatorem sześciodniowej imprezy był LKS Kłos Olkusz i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Uczestnicy finału zostali wyłonieni w eliminacjach wojewódzkich. Po zakończeniu emocjonujących gier finałowych zwycięzcą został zlota_wieza_1zespół LKSz Czarna z województwa podkarpackiego. Z Małopolski stratowały dwa zespoły: MLKSz Myślenice i UKS Czarny Koń Olkusz. Nasze miasto reprezentowali: Mateusz Lis, Kuba Ochowicz, Alicja Cebula, Aleksandra Krajewska oraz Bartosz Wiśniewski. Olkuszanie wywalczyli dwunaste miejsce.

Najlepsi szachiści otrzymali nagrody rzeczowe, a ekipy, które stanęły na podium medale. Pierwszym dziesięciu drużynom wręczono okazałe puchary i dyplomy. Każdy zawodnik dostał materiały promocyjne Olkusza i koszulki od organizatorów. Nagrody czekały też na najstarszego i najmłodszego szachistę. Otrzymali je Kazimierz Grochowski (GZ LZS Trąbki Wielkie) oraz Piotr Majocha (UKS Giecek Radków, nagroda od redakcji „Przeglądu Olkuskiego”).

zlota_wieza_2– Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się do Olkusza sprowadzić finał tak prestiżowej imprezy sportowej, w środowisku szachowym i ludowych zespołów sportowych cieszącej się dużą popularnością. Podziękowania należą się olkuskiemu burmistrzowi Dariuszowi Rzepce za objęcie honorowym patronatem tych zawodów, dyrektorowi MOSiR – u Dariuszowi Murawskiemu za osobisty wkład w sprawy organizacyjne, a także wszystkim wolontariuszom i sponsorom. Na przyznanie Olkuszowi organizacji tej ważnej imprezy szachowej wpływ miał fakt, że w 2011 roku LKS Kłos otrzymał nagrodę Ministerstwa Sportu i Turystyki za najciekawsze inicjatywy z zakresu sportu – mówi prezes „Kłosa” Janusz Mentlewicz.

Imprezę sponsorowali m. in.: Skawa – Bis, Antras, Maro, EloPol, Klich&Klich, Powiatowe Zrzeszenie LZS. 

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:31364}{joomplu:31351}{joomplu:31331}{joomplu:31356}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze