boisko zederman 7

Dobre wiadomości w ostatnim czasie często trafiają do mieszkańców Zedermana. W lipcu Zederman został odznaczony tytułem Nowatorska Małopolska Wieś, za który sołectwo otrzyma 60 tys. złotych z budżetu województwa. Kolejną informacją, która ucieszy lokalną społeczność, jest zakończenie prac polegających na budowie wielofunkcyjnego boiska za szkołą. Łączna wartość robót to blisko 400 tys. zł, z czego ponad 153 tys. zł dołożyło Województwo Małopolskie w ramach programu Małopolskie boiska.

– W Zedermanie powstał obiekt bardzo nowoczesny, który latami będzie służył mieszkańcom sołectwa – nie tylko tym najmłodszym, ale również i dorosłym, szukającym aktywnych form spędzania wolnego czasu. Cieszą również pozyskane na ten cel środki z Województwa Małopolskiego, dzięki czemu boisko mogliśmy wybudować nie idąc na żadne ustępstwa dotyczące jego jakości – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

boisko zederman 4

W ramach zadania powstało wielofunkcyjne boisko: do piłki ręcznej o wymiarach 40×20 m, dwa boiska do koszykówki o wymiarach 22×11,82 m, boisko do piłki siatkowej o wymiarach 18 x 9 m i boisko do tenisa ziemnego o wymiarach 23,77×10,97 m. Całość została pokryta nawierzchnią poliuretanową typu natryskowego, a pobocza wyplantowano i obsiano trawą.

boisko zederman 2

– To doskonała wiadomość dla mieszkańców naszego sołectwa, gdyż brakowało nam takiego obiektu, który poszerzyłby ofertę czasu wolnego przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, ale również dorosłych. Kiedyś uczniowie Szkoły Podstawowej w Zedermanie śpiewali „dla nas boisko to jest wszystko!”, dziś ich marzenie się spełniło, za co bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanych w tę inicjatywę – mówi Sabina Gęgotek, sołtys Zedermana i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Zederman, które bardzo aktywnie zaangażowało się w ten projekt.

UMiG Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze