Olkusz

Tradycyjnie, na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia, olkuszanie spotkali się na Wigilii Mieszkańców, na którą zapraszał Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

W świąteczny nastrój zgromadzonych na rynku mieszkańców wprowadzili najmłodsi artyści, prezentując gamę bożonarodzeniowych piosenek i kolęd: podczas spotkania publiczności zaprezentowali się uczniowie III klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2 w Olkuszu, zespół „Psotki” z Pracowni Pozytywka w Olkuszu, zespół „Przyjaciółki z Czwórki” ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olkuszu, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Olkuszu, zespół „Bzik” ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Olkuszu, podopieczne Ogniska Artystycznego „Żaczek” w Olkuszu, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 10 w Olkuszu, Ognisko Muzyczne „DodiArt”  w Olkuszu oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu oraz Szkoły Podstawowej Nr 5 w Olkuszu. Nie mogło zabraknąć ponadto Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej pod batutą Wiesława Drygały.

„Kolejny rok spotykamy się w sercu naszego miasta, aby wspólnie radować się z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Gorąco witam wszystkich mieszkańców, dzięki którym ten dzień może być tak wyjątkowy. Przed nami najpiękniejszy czas w roku, wypełniony spotkaniami w gronie rodziny i przyjaciół. Z okazji nadchodzących świąt składam wszystkim tu obecnym najserdeczniejsze życzenia. Niech najbliższy czas spędzony wspólnie w atmosferze miłości i pokoju da siłę do pokonywania wyzwań, jakie przyniesie nam Nowy Rok 2024. Niech zdrowie i radość towarzyszą Państwu każdego dnia, a nadchodzący rok przyniesie spełnienie najskrytszych marzeń. Wszystkiego dobrego! – tak zebranych na rynku mieszkańców powitał gospodarz wigilijnego spotkania Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

Po oficjalnym rozpoczęciu Wigilii nadszedł czas na połamanie się opłatkiem, poświęconym wcześniej przez proboszcza parafii Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu ks. dziekana Henryka Chmiełę. Tego dnia z mieszkańcami opłatkiem dzielili się również proboszcz parafii Świętego Andrzeja Apostoła w Olkuszu ks. Mieczysław Miarka, proboszcz parafii pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Olkuszu ks. Grzegorz Gołuszka oraz proboszcz parafii Świętego Barbary w Olkuszu ks. Stanisław Parkita.

Aby tradycji stało się zadość, komendant olkuskiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego phm. Mikołaj Koch przekazał także na ręce burmistrza Piaśnika Betlejemskie Światło Pokoju.

Podczas Wigilii Mieszkańców na rynku naprawdę sporo się działo: na wszystkich czekały tradycyjne, wigilijne potrawy, a najbardziej potrzebujący mieszkańcy odebrali paczki. Każdy mógł ponadto ogrzać się przy ognisku przyjaźni, rozpalonym przez harcerzy olkuskiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego. Spore zainteresowanie, nie tylko wśród najmłodszych, wzbudzili także szczudlarze ze lokalnej grupy teatralnej Glutaminian Sodu, a do wspólnego zdjęcia zapraszał św. Mikołaj na saniach. 

Mieszkańcy mieli również okazję poznać laureatów VII Olkuskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek, ponieważ to właśnie na wigilijnym spotkaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Niepowtarzalne świąteczne ozdoby można było z kolei kupić na bożonarodzeniowych stoiskach miejscowych organizacji: w tym roku były to Warsztaty Terapii Zajęciowej w Olkuszu Stowarzyszenie Otwartych Serc Aktywnych Kobiet, Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu, Dom Dziecka Dworek Marzeń, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Gmina Olkusz, Towarzystwo Obywatelskiej Aktywności Lokalnej z Zedermana oraz tradycyjnie obecne na świątecznym spotkaniu Koła Gospodyń Wiejskich z Bogucina Małego, Gorenic, Zawady, Osieka i Zedermana.

Uczestnicy Wigilii na rynku mieli także okazję pomóc Natalce Kowalczyk, czyli dwulatce, która wymaga kosztownej operacji ortopedycznej: bożonarodzeniowe stroiki i inne ozdoby dostępne były właśnie na charytatywnym stoisku.

Organizatorem Wigilii Mieszkańców był Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Olkuszu, a także olkuskimi parafiami, firmami i instytucjami z terenu Gminy Olkusz.

Tradycyjnie, na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia, olkuszanie spotkali się na Wigilii Mieszkańców, na którą zapraszał Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.
« 1 z 4 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze