sparta 1

Wyjątkowe emocje, bo i wyjątkowi sportowcy. XI Miejsko-Gminna Spartakiada Przedszkolaków „Jestem silny, zdrowy, do zawodów gotowy” przeszła do historii. Dała się zapamiętać jako zawody pełne dziecięcej radości i kolorów. I choć wyniki są tutaj kwestią drugorzędną, to jednak jak zwykle zwycięzca mógł być tylko jeden. W tym roku tytuł najbardziej usportowionego przedszkola trafił do społeczności olkuskiej „Siódemki”.

Do rywalizacji przystąpiło 11 zespołów reprezentujących placówki z terenu gminy Olkusz. Na uczestników czekało 15 konkurencji – każda inna, sprawdzająca u dzieci sprawność fizyczną, spryt oraz celne oko. Wśród nich znalazły się: „Biegacz”, „Zbieracz” czy „Siłacz”. Wszystkie zadania były odpowiednio punktowane, wedle uzyskiwanych czasów i celnych trafień m.in. do bramki czy boksów. Atmosfera luźna, niemal jak w salach zabaw, ale przecież o to w tych zawodach chodzi. Oczywiście były także chwile podniosłe związane choćby z odegraniem hymnu olimpijskiego i złożenia uroczystego ślubowania. Po emocjach sportowych przyszedł czas na wspólne harce w rytm muzyki. Był również mały taneczny pojedynek – wychowawcy na podopiecznych. Sędziowie orzekli sprawiedliwy remis.

Na zakończenie krótka, ale jakże radosna dekoracja przedszkolaków. Na szyjach dzieci zawisły pamiątkowe medale, a drużyny odebrały także zabawki, które trafią do przedszkoli. O tym kto zajmie 2. miejsce zadecydowała dogrywka. Przeciąganie liny z Przedszkolem nr 4 wygrały dzieciaki z Osieka i to one otrzymały gratulacje za zdobycie wicemistrzostwa. „Czwórce” pozostała satysfakcja z „brązu”. Najlepsi bezapelacyjnie okazali się reprezentanci Przedszkola nr 7 i to oni w przyszłym roku będą bronili tytułu.

sparta 2

– Celem naszego przedsięwzięcia od samego początku istnienia Spartakiady, jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci przedszkolnych oraz promowanie zdrowego stylu życia. Nasze zawody to również niepowtarzalna okazja do integracji środowiska i zachęcanie naszych podopiecznych do aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rówieśników – mówi Anna Skręt z ramienia organizatorów, a więc Przedszkola nr 9 przy ZSPI nr 1 w Olkuszu.

Środowa impreza do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ściągnęła wielu gości, którzy postarali się o to, aby dzieci nie wracały do domów z pustymi rękami. Kolejna Miejsko-Gminna Spartakiada Przedszkolaków już za rok i wiele wskazuje na to, że również przy ul. Wiejskiej. – Zawsze jesteśmy otwarci na takie wydarzenia – zapewnia Dariusz Murawski, dyrektor MOSiR-u.

XI Spartakiadę wsparli: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman PiaśnikZarząd Osiedla Młodych, Zarząd Osiedla Słowiki, PSS Społem, Centrum Wolontariatu Res Sacra Miser w tym wolontariusze z ZS nr 4 i II LO.

sparta 3

Klasyfikacja końcowa XI Miejsko-Gminnej Spartakiady Przedszkolaków:
1. Przedszkole nr 7 w Olkuszu
2. Przedszkole w Osieku
3. Przedszkole nr 4 w Olkuszu
dalsze miejsca: Przedszkole w Żuradzie, Przedszkole nr 8 w Olkuszu, Przedszkole nr 3 w Olkuszu, Przedszkole w Sienicznie, Przedszkole w Kosmolowie, Przedszkole w Zedermanie, Przedszkole nr 9 w Olkuszu, Przedszkole nr 10 w Olkuszu.

{joomplu:85659}{joomplu:85716}{joomplu:85694}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze