przedszkole_3

Jak co roku w przedszkolu im. K. Makuszyńskiego w Olkuszu wszystkie dzieci, personel i zaproszeni goście spotkali się przy wigilijnym stole. Zebranych powitała dyrektor placówki Bożena Urbaniak, która złożyła świąteczne życzenia i zaprosiła wszystkich do wspólnej wigilii. Życzenia złożył również obecny proboszcz Bazyliki św. Andrzeja w Olkuszu. Nawiązał do tradycji Świąt Bożego Narodzenia i wspólnie z dziećmi podzielił się opłatkiem.

Obiad wigilijny poprzedziły Jasełka w wykonaniu grupy „Jagódki”. Dzieci w pięknych strojach i bajkowej scenerii, pod kierunkiem swoich pań Haliny Tomsi i Iwony Olesiak, przedstawiły scenki z życia przedszkolaków i zabawek, które poszły powitać nowo narodzonego Jezusa.

– Święta Bożego Narodzenia to czas składania życzeń, dzielenia się opłatkiem, śpiewania kolęd i pastorałek. To wspaniała okazja do przybliżenia dzieciom tradycji i zwyczajów Bożonarodzeniowych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie w naszej polskiej kulturze. Dla małego dziecka okres ten jest ogromnym przeżyciem emocjonalnym. Dlatego też te nasze coroczne spotkania wigilijne, obiad przy odświętnie udekorowanym stole, wigilijne potrawy, opłatek kolędy na długo pozostają w pamięci  przedszkolaków – podkreśla Bożena Urbaniak.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:26916}{joomplu:26908}{joomplu:26900}{joomplu:26889}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dr Wiedzący
dr Wiedzący
11 lat temu

.
Przykazanie:

„Żadne, nawet najpiękniejsze i trwające kilka tysiący lat kłamstwo nie zastąpi prostej i oczywistej PRAWDY”

Normalny
Normalny
11 lat temu

Im dzieci młodsze, tym łatwiej wciskać im nieprawdę. Indoktrynacja i ogłupianie zaczyna się od kołyski i postępuje z wiekiem. Czego proboszcz i księża szukają w przedszkolach?

Kochane Mądre Dzieci! A które z was widziało narodzonego Jezusa innego niż z gumy, gliny lub plastiku? Zastanówcie się tylko przez chwilę! Dziatki kochane, nie dajcie się ogłupiać facetowi w kiecce, bo potem będą was gnębić i wodzić za nos przez całe życie. Będą wam wmawiać, że czarne jest białe, a białe jest czarne.

Proboszczu, przyjdź do mnie, wytłumaczę ci jak wielką krzywdę czyninicie olkuskim dzieciom! Dlaczego nie pozwolicie im dojrzeć w spokoju, aby mogły wybrać między twoim „Jezusem” , a NORMALNĄ LUDZKĄ WOLNOŚCIĄ, DLACZEGO???!!!