sport siatka3

Prawdziwą gratką dla miłośników siatkówki będzie Gwiazdkowy Turniej w Piłce Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, który zostanie rozegrany w środę i czwartek 28 i 29 grudnia w hali olkuskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W turnieju weźmie udział sześć drużyn. Poza grającym w pierwszej lidze zespołem MCKIS „Energetyk” Jaworzno, w Olkuszu zaprezentują się siatkarze drugoligowego klubu MOSiR Bochnia, a także zespoły „Górnik” Radlin, „As Myszków”, „Hutnik” Nowa Huta i oczywiście gospodarze, czyli LKS „Kłos” Olkusz. Rozgrywki eliminacyjne w grupach rozpoczynają się w środę 28 grudnia o godzinie 16. Dzień później w czwartek 29 grudnia, także o godzinie 16 zaczyna się finał. Wstęp wolny.

Choć jaworzniccy „Energetyczni” podopieczni Sławomira Gerymskiego, którzy zajmują czwarte miejsce w tabeli rozgrywek I ligi są najmocniejszą drużyną Turnieju będą mieli trudny orzech do zgryzienia, gdyż pozostałe zespoły także reprezentują bardzo wysoki poziom. Grający w III lidze siatkarze olkuskiego „Kłosa”, podopieczni Romana Sochy zajmują drugie miejsce w tabeli i tracą tylko jeden punkt do lidera, czyli MKS Andrychów. Mocnym przeciwnikiem będą także siatkarze grającego w III lidze „Górnika” Radlin, czy zawodnicy również trzecioligowego Międzyszkolnego Towarzystwa Siatkarskiego „As” z Myszkowa.

– Piłka siatkowa ma w Olkuszu stałe i wierne grono kibiców, nie tylko tych, którzy przychodzą do nas na ligowe mecze naszego „Kłosa”, ale także takich, którzy oglądają spotkania siatkówki w telewizji. Zapraszam wszystkich na nasz turniej, aby mieli okazję przekonać się, jak bardzo emocjonujące są mecze siatkówki oglądane „na żywo”. Tym bardziej, że zanosi się na naprawdę ciekawe sportowe widowisko – mówi Dariusz Murawski dyrektor olkuskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o