Miły prezent z okazji pierwszego dnia wiosny sprawiła swoim uczniom dyrekcja Gimnazjum nr 2 w Olkuszu. Po lekcjach uczniowie spotkali się z niecodziennymi gośćmi – trójką piłkarzy Wisły Kraków. Kew Jaliens, Patryk Małecki i Nourdin Boukhari odpowiadali na każde pytanie swoich fanów.  Salę gimnastyczną wypełniło ponad dwustu uczniów gimnazjum oraz podstawówki i gości z FC Olkusz.  

– Ja bardzo chętnie przyjeżdżam na takie spotkania. Pamiętam, że jak byłem małym chłopakiem i przyjeżdżali zawodnicy ze znanych klubów, to też się bardzo cieszyłem. Zawsze chciałem dostać jakiś autograf, zrobić sobie zdjęcie. Także na pewno cieszy mnie to, że  dzieci, które przyszły na to spotkanie, są szczęśliwe, bo mogą sobie z nami zrobić zdjęcie i porozmawiać. Oby takich spotkań było jak najwięcej – komentuje Patryk Małecki, napastnik Wisły Kraków. – Dla mnie jest to w zasadzie normalne, ponieważ jestem profesjonalnym piłkarzem od 17. roku życia. Teraz mam 32 lata, więc wiele razy uczestniczyłem w takich spotkaniach z dziećmi – mówi jego klubowy kolega, Kew Jaliens, obrońca Wisły Kraków.

Dzieciaki pytały dosłownie o wszystko. Chciały wiedzieć, jakie były początki gry w futbol w przypadku każdego z zawodników i jaki jest najlepszy sposób na dojście do profesjonalnego poziomu gry. Zagranicznych piłkarzy pytały o to, jak czują się w Polsce i co im się najbardziej podoba. – Myślę, że Kraków jest wspaniałym miastem do życia. To międzynarodowe miasto – dużo uniwersytetów, ludzi mówiących po angielsku. Wszystko to dobrze wpływa na moje samopoczucie i czuję się jak w domu – zapewnia Kew Jaliens.

Dla fanów krakowskiej Wisły spotkanie z zawodnikami było doskonałą okazją nie tylko do rozmowy ze swoimi ulubieńcami, ale również do zdobycia autografu i zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Młodzi wielbiciele piłki nożnej chętnie brali udział w konkursach sprawnościowych i konkursie wiedzy o drużynie Wisły. Na najlepszych czekały nagrody w postaci gadżetów Wisły Kraków. – Było super – komentują krótko Klaudia Kwiecień i Weronika Maślanka, małe fanki piłki nożnej, które cieszą się, że piłkarze znaleźli czas na spotkanie z uczniami.

Kolejny pojedynek ligowy przed Wiślakami dopiero za dwa tygodnie. – Będziemy bardzo ciężko trenować do następnego meczu. Przed nami ważny mecz z Jagiellonią, dzisiaj jeszcze odpoczywamy, ale od jutra zaczynamy bardzo rzetelnie się przygotowywać do meczu – przekonuje Patryk Małecki, napastnik Wisły Kraków. – To będą spokojne 2 tygodnie. W następnym tygodniu jadę na kilka dni do Holandii spotkać się z rodziną, a później będziemy przygotowywać się do meczu – dodaje Kew Jaliens.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze