Cztery ogólnodostępne kontenery oraz trzy pojemniki na segregowane odpady, które stoją na środku pętli autobusowej przy ul. Krasińskiego, zostaną wkrótce przeniesione. W ten sposób rozwiąże się problem mieszkańców, którzy często skarżyli się na przeładowane kontenery i porozrzucane wokół nich śmieci.
Nowej lokalizacji dla śmietników szukali na miejscu przedstawiciele kilku miejcowych instytucji.

– Szkoda, żeby śmietniki psuły widok tego niedawno wyremontowanego miejsca. Kontenery te często są przeładowane, a śmieci fruwają po okolicy. Poza tym można tu zrobić kilka miejsc postojowych, które niewątpliwie bardzo się przydadzą mieszkańcom – sugeruje miejski radny Andrzej Drapacz.Z kontenerów na pętli korzystają przede wszystkim mieszkańcy bloków nr 1 i 3 przy ul. Krasińskiego Dlatego też pierwotnie planowano przenieść śmietniki na teren pobliskiego TBS-u. Szybko okazało się, że jedyne odpowiednio duże miejsce, przy piekarni „Złoty Róg”, raczej nie wchodzi w grę. – Akurat na ten teren mamy propozycje dzierżawy. Poza tym pomysł ustawienia śmietników obok piekarni chyba nie jest trafiony. Z drugiej strony naszego bloku, od ul. Kochanowskiego, gdzie mamy swój śmietnik, też nie ma miejsca, bo musimy zapewnić dojazd firmie wywożącej śmieci – mówi członek zarządu olkuskiego TBS-u, Krzysztof Soborski. 

Ostatecznie zdecydowano, że kontenery z pętli znajdą się obok strzeżonego parkingu przy wjeździe na ul Reja. Teren ten należy do Olkuskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i z przeniesieniem tam śmietników nie będzie problemu. Co ważne, koszty będą minimalne, bo miejsce to nie wymaga utwardzenia.
W tym rejonie Osiedla Młodych lokalizację zmienią też cztery ogólnodostępne kontenery spod „Stokrotki”. – Śmietniki stoją na terenie należącym do właścicieli sklepu. Nie zgodzili się oni na pozostawienie kontenerów w dotychczasowym miejscu. Nie mamy wyjścia, musimy przenieść kontenery kilkanaście metrów dalej, na pobliską skarpę. Wcześniej teren, gdzie staną śmietniki, zostanie utwardzony. Koszt tego przedsięwzięcia to ok. 35 – 40 tys. złotych – wyjaśnia prezes OSM, Mirosław Otwinowski.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
urugw
urugw
8 lat temu

Ciekawe, jak szybko zrobi się tam burdel. Powinni obudować te śmietniki z firmą olto i mieć dwa problemy rozwiązane dzięki jednemu działaniu.

kolo
kolo
12 lat temu

… z kontenerami jest tak, że zawsze komuś będą przeszkadzać … a skoro zostaną przeniesione spod ,,Stokrotki” – to jak zdyscyplinujecie kierowców-klientów aby nie parkowali pod blokami lecz na stokrotkowym parkingu ? ? ? trzeba zacząć od oznakowania i strzałek … działaj prezesie …
… skoro można na skarpie postawić kontenery – można też pozostałą jej część przeznaczyć na miejsca parkingowe dla bloku nr 1 … czekamy na efekty, p. Otwinowski ! ! !

kolo
kolo
12 lat temu

… passager – oni teraz mają tam przystanek a sądząc po zachowaniu i ,,technice” jazdy są ponad prawem – nawet pojazd uprzywilejowany ma obowiązek stosowania się do przepisów a oni nie …. dziwne !!! … z samochodami oznaczonymi tabliczką ,,zaopatrzenie” jest jeszcze gorzej … a policji to chyba w Olkuszu nie ma …

passager
passager
12 lat temu

a już zdjecia parkującym na tej petli busom to nie można było zrobic? a wystarczyło skrecic obiektyw lekko w prawo