Jak zwykle w maju strażacy otwierają swoje strażnice i zapraszają mieszkańców, szczególnie tych najmłodszych, w swoje gościnne progi. W tym roku obchodzimy również jubileusz 35-lecia Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej i strażacy ochotnicy również przygotowali z tej okazji wiele imprez, na które w ich imieniu zaprasza redakcja „Przeglądu Olkuskiego”.

Komenda Powiatowa PSP w ramach akcji „Dni ochrony przeciwpożarowej – otwarte strażnice” oferuje możliwość zwiedzania jednostek ratowniczo –gaśniczych w Olkuszu i Wolbromiu. – W trakcie zwiedzania, poza możliwością zapoznania się ze sprzętem i możliwościami jego wykorzystania, strażacy udzielą informacji na temat podejmowanych przez PSP działań ratowniczych, szeroko rozumianej profilaktyki przeciwpożarowej i zasad postępowania w przypadku powstania pożaru lub innego zagrożenia. Strażacy opowiedzą również o ich codziennej służbie oraz trudach walki z żywiołami – zaprasza st. kpt. Tomasz Mucha, rzecznik prasowy olkuskiego komendanta PSP. Z zaproszenia skorzystać mogą zorganizowane grupy dzieci i młodzieży wraz z opiekunem. Wystarczy zadzwonić ( 32 641 40 08 – JRG Olkusz oraz 32 647 25 70 – JRG Wolbrom) i umówić się na strażacką przygodę.

Wiele atrakcji przygotowali na najbliższy tydzień strażacy z olkuskiej OSP. – Zapraszamy wszystkich Państwa do udziału w organizowanej w dniach 13 – 18 maja 2013 roku akcji „Tydzień Otwarty Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej im. Stefana Ząbczyńskiego”, która odbywa się z okazji 35-lecia powstania Muzeum. W tych dniach od godz. 8.00 do 16.00 będzie można bezpłatnie zwiedzać Muzeum Pożarnictwa. Chcemy w ten sposób przybliżyć dzieciom i młodzieży szkół całego powiatu olkuskiego historię, zbiory i działalność prowadzonego przez nas Muzeum, a także bogate tradycje olkuskiej straży pożarnej. Poza zwiedzaniem przygotowaliśmy cały szereg imprez towarzyszących – zachęca Marek Krzykawski, prezes OSP w Olkuszu. Szczegółowy harmonogram znajdziecie na plakacie opublikowanym na stronie 12 „Przeglądu Olkuskiego” i w kalendarium na stronie www.przeglad.olkuski.pl.

Na szczególną uwagę zasługują obchody 150. rocznicy urodzin generała Stefana Buchowieckiego, honorowego członka Olkuskiej Straży Ogniowej, zasłużonego dla Olkusza lekarza i społecznika, organizatora szpitali polowych Legionów Polskich, kawalera orderu Virtuti Militari. Uroczystości z tej okazji odbędą się 12 i 13 maja. Szczegóły również na plakacie i w kalendarium. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął „Przegląd Olkuski”.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze