6 grudnia to magiczna data, która elektryzuje wszystkie dzieci. Zanim nadejdzie, dzieci piszą listy pełne próśb i marzeń i nie mogą się doczekać tego dnia, w którym do nich przybędzie niezwykły gość. Oczywiście chodzi o świętego Mikołaja.

W Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego tego dnia od rana dzieci wieszały na choince swoje naszyjniki z serduszek, które dostawały za dobre uczynki. Niezawodni rodzice pod kierunkiem pań Iwony Olesiak i Haliny Tomsi pięknie udekorowali przedszkolny ogród i ubrali choinkę, pod którą zaparkowane stały sanie świętego Mikołaja. A późnym popołudniem rozpoczęła się wspaniała impreza, w czasie której nie zabrakło zadań dla przedszkolaków, śpiewów dla św. Mikołaja, tańców dla wszystkich przybyłych gości, no i oczywiście prezentów dla każdego malucha. Kiedy jedni otrzymywali prezenty, inni mogli się rozgrzewać pyszną gorącą czekoladą i pączkami od państwa Jochymków oraz cieszyć oko fantastycznie rozświetlonymi dekoracjami. Świętemu Mikołajowi pomagały odziane w pelerynki i czapeczki panie z przedszkola, za co tenże podziękował wielkimi sercami, które pofrunęły w niebo z wiadomością o udanej imprezie.

 

P.S.

We wspomnianych tańcach z wielką radością uczestniczyli: Dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu, pan Andrzej Feliksik; Prezes ZNP w Olkuszu, pan Marek Krzykawski i Przewodnicząca Zarządu Osiedla Śródmieście, pani Teresa Jasińska.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze