wizyta partnerska kwiecień 2017

W dniach 25 – 28 kwietnia, z inicjatywy Zarządu Powiatu w Olkuszu, odbyła się wizyta partnerska Powiatu Kyffhaeuser z Niemiec. Delegacja zagraniczna z Turyngii liczyła tym razem 9 przedstawicieli tamtejszej wspólnoty samorządowej, z Wicestarostą Powiatu Raimundem Sheja na czele.

Powiaty podpisały umowę partnerską 27 września 2001 roku. Głównymi założeniami podpisanego porozumienia było nawiązanie ścisłej współpracy, która realizuje się poprzez działania na wielu płaszczyznach m.in.: edukacji, pomocy społecznej, kultury, zdrowia, rolnictwa oraz wymiany doświadczeń na płaszczyźnie gospodarczej. W ciągu kilku dni pobytu w Polsce nasi goście mieli okazję odwiedzić Warszawę, gdzie zwiedzili Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, wraz z kompleksem budynków sejmowych, poznali jego funkcje oraz dowiedzieli się na czym polega praca posła w Polsce. Ten krótki pobyt w stolicy był również okazją do spotkania się z Posłem na Sejm RP Panią Agnieszką Ścigaj. W trakcie spotkania wywiązała się ciekawa dyskusja o partnerstwie, Unii Europejskiej i jej polityce, systemach wyborczych w Polsce i w Niemczech, aktualnej sytuacji w obydwu krajach oraz o współpracy gospodarczej. Po dniu spędzonym w Warszawie delegacja z Niemiec zawitała na Ziemi Olkuskiej. Tutaj, oprócz spotkania z przedstawicielami Rady, Zarządu Powiatu oraz Starostwa, nasi goście odwiedzili Zakłady Górniczo-Hutnicze „Bolesław” oraz Kopalnię rud cynku i ołowiu „Pomorzany”. Starostwo Powiatowe w Olkuszu składa szczególne podziękowania: Pani Poseł Agnieszce Ścigaj za pomoc w zorganizowaniu wizyty w Sejmie oraz Prezesowi Zarządu ZGH „Bolesław” Panu Bogusławowi Ochabowi za umożliwienie wizyty w bukowieńskim kompleksie górniczo-hutniczym.

 

SP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jarosław Kaczorowski
Jarosław Kaczorowski
5 lat temu

To się określcie w tym Srostwie za kim jestescie tutaj wycieczki z Kukizem do sejmu tutaj wojewode gościcie nie długo jeszcze z PSL jakis przyjedzie