kwalifikacja wojskowa 2017

6 marca 2017 r. w Powiecie Olkuskim rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. Prace Powiatowej Komisji Lekarskiej uroczyście rozpoczął Wicestarosta Olkuski Jan Orkisz i Komendant WKU Kraków ppłk Andrzej Szymański. Komisja pracować będzie w gmachu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu do 31 marca br. i skontroluje zdolność do czynnej służby wojskowej u 561 poborowych z Powiatu Olkuskiego.

Przed komisją stają przede wszystkim mężczyźni z rocznika 1998, ale częściowo także z wcześniejszych. Dotyczy to osób urodzonych w latach 1993-97, które nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, a także urodzonych w latach 1996-97, a uznanych za czasowo niezdolne do służby wojskowej, jeżeli termin niezdolności upływa przed końcem kwalifikacji. Stawiennictwo obejmuje również kobiety mające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, kończące bieżącym w roku akademickim naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych, a także studentki lub absolwentki tych szkół lub kierunków.

Trzeba pamiętać, że jakkolwiek służba wojskowa jest w Polsce dobrowolna, udział w kwalifikacji wojskowej pozostaje obowiązkowy i za niestawiennictwo przed komisją grożą kary.

SP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze