waszeinterwencje

– Jak to możliwe, że woda płynie całą ulicą od miesiąca i nikt nic z tym nie robi? – pytają mieszkańcy i kierowcy. Chodzi o wodę wypływającą z drogi dojazdowej przy al. 1000 – lecia, w okolicach stacji paliw. O sprawie pisaliśmy w kwietniu, po interwencji w naszej redakcji jednego z Czytelników.

O tajemniczy wyciek zapytaliśmy wówczas w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu. Dowiedzieliśmy się, że problem jest znany od 16. kwietnia, kontrola sieci i urządzeń wodociągowych nie wykazała awarii, a próbki wody pobrano do badań. Przypuszczano, że to efekt podniesienia się poziomu wód gruntowych.

Tymczasem sytuacja uległa zmianie – wody jest coraz więcej. Na al. 1000 – lecia spływa ona poboczem drogi dojazdowej oraz przez pobliski trawnik, do studzienki kanalizacyjnej przy przystanku autobusowym. Rozlewa się również w stronę Pakuski. Czyja jest woda? Wciąż nie wiadomo. Z PWiK otrzymaliśmy krótką odpowiedź. – Potwierdzamy, iż problem cieknącej wody nie ma związku z działalnością naszego Przedsiębiorstwa – twierdzi zarząd „Wodociągów”. Dyrekcja Zarządu Drogowego w Olkuszu wystąpiła do starostwa powiatowego z wnioskiem o ustalenie właściciela działki, z której następuje wyciek, argumentując, że strumień płynący al. 1000 – lecia zagraża bezpieczeństwu kierowców.

Woda leje się od miesiąca. Ile jeszcze potrwa ta sytuacja?

woda al1000lecia

woda al1000lecia 1

woda al1000lecia 2

woda al1000lecia

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
.
.
9 lat temu

[quote name=”Woda leje się od miesiąca”][/quote]
I nagle woda zniknęła! Cud? A może wody podskórnie wyczaiły zagrożenie i poszły się lać na innej ulicy?

Młody
Młody
9 lat temu

[quote name=”wodik”]przestało się już lać!!! :eek:[/quote]

Proszę władze miasta i wodociągów o publiczną informację co było powodem zalewania drogi przez kilka miesięcy i pochwalenie się jak sobie poradzono z problemem …

wodik
wodik
9 lat temu

przestało się już lać!!! 😮

nieKita
nieKita
9 lat temu

[quote name=”Patriota”]Nalezy zdelegalizować SLD i woda przestanie się lać.[/quote]

raczej oszustów i karierowiczów o korzeniach z PZPR-u….którzy udają olkuską prawicę…

Patriota
Patriota
9 lat temu

Nalezy zdelegalizować SLD i woda przestanie się lać.

lars
lars
9 lat temu

i com dalej?

ZUM
ZUM
9 lat temu

Olkusz powoli zalewa woda, a władze nic nie robią.

Polak mały
Polak mały
9 lat temu

Należałoby zaciągnąć opini u hydrogeologa, gdyż moze to byc ciek wodny, jezeli jak twierdzą wodociagi nie jest to uszkodzenie rurociagu wodnego. Wiele takich cieków ujawniło sie po powodzi z 1997 r. pewnie w niedługim czasie ciek ten zniknie, ale zanim zniknie powinno się wykonać spuszczenie tego cieku do kanalizacji burzowej lub kanału rzeki Baby. A jak nie zniknie do zimy to mamy sytuację tragiczną, bo lodowisko na jezdni. Jezeli tak jak jest planowane, Kopalnia Pomorzany po likwidacji zostanie zatopiona, to takich cieków wodnych powstanie dziesiatki a setki domów bedzie miało zalane piwnice. Przykra peryspektywa, niestety prawdziwa.

Dalila
Dalila
9 lat temu

A co tam trochę wody i tyle wrzasku. Nabrać wody w gębę i cisza. Ida upały i można się będzie pokąpać, jak basen będzie jeszcze zamknięty.

Osiedlowy
Osiedlowy
9 lat temu

Radny Roman Piaśnik mówił, że tak będzie już rok temu.

mieszaniec
mieszaniec
9 lat temu

Przecież to Olkusz, o co tyle hałasu, przyjdzie lato, to wyschnie.

Miś
Miś
9 lat temu

Olkusz to dziwne miasto….nikogo nic nie obchodzi… gdyby woda zalewała rynek i powódź groziła urzędowi miasta to może by się dopiero wtedy ktoś zainteresował…a tak to co tam….
Jak u Barei: Woda się leje bo od tego jest woda żeby się lała , a jak jest zima to musi być zimno 😆

http://www.youtube.com/watch?v=2gdXnltqbPg

Młody
Młody
9 lat temu

A ja się pytam dlaczego POLICJA nie reaguje. Przecież to może skończyć się poważnym wypadkiem samochodowym. Powinni ukarać właściciela nieruchomości stwarzającej to zagrożenie i zalecić jego wyeliminowanie. Myślę że POLICJA nie reaguje bo nie ma oficjalnego zgłoszenia a jak nie ma to nie muszą reagować …

ufffff
ufffff
9 lat temu

cala ta sytuacja jest chora. nikt nie chce za darmo tak duzej ilosci wody. przeciez do budowlanki bylaby w sam raz. oddac za darmo.

bujac to my a nie na
bujac to my a nie na
9 lat temu

wody gruntowe. ?…to może żaby zacznijcie w Okuszu hodować oprócz szczawiu.