msza chechło błojec 2017 1

W Chechle odbyła się msza święta w intencji żołnierzy Armii Krajowej poległych w 1944 roku w pobliskim przysiółku Błojec. Mszę odprawił ks. biskup Grzegorz Kaszak, który przybył do parafii z wizytą kanoniczą oraz z okazji bierzmowania młodych parafian Chechła.

Po mszy uczestnicy nabożeństwa w asyście pocztów sztandarowych Światowego Związku Żołnierzy AK (Oddział w Kluczach), Ochotniczej Straży Pożarnej w Chechle i Polskiego Związku Łowieckiego (Koło Łowieckie „Antylopa” w Chechle), udali się na cmentarz, gdzie ks. biskup poświęcił odnowione przez parafię nagrobki księży, którzy pełnili posługę kapłańską w Chechle – wikariusza par. Chechł , ks. Romana Dębskiego (zm. w 1900 r.) i proboszcza par. Chechło Wincentego Nowakowskiego (zm. w 1903 r.).

 

msza chechło błojec 2017 3

Była także wspólna modlitwa za zmarłych przy mogile żołnierzy AK oraz tablicy poświęconej mieszkańcom Chechła – ofiarom II wojny światowej. Następnie przedstawiciele związku AK oraz Wójt Gminy Klucze Norbert Bień złożyli kwiaty pod grobem wspólnym żołnierzy AK.

msza chechło błojec 2017 2

Niedzielne poranne nabożeństwo w Chechle miało bardzo podniosły charakter, ale i okazja była wyjątkowa, bowiem wiązała się z wizytą kanoniczą Biskupa Sosnowieckiego Grzegorza Kaszaka. Ordynariusz diecezji został powitany przez ks. kan. Marka Szeląga, proboszcza parafii Chechło, a także przez parafian i ich reprezentantów z grup parafialnych. Piękną oprawę mszy zapewnił m.in. chór działający przy kościele w Chechle.

msza chechło błojec 2017 4

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia tutaj

Rafał Jaworski

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze