Szachowy turniej, akrobatyczne pokazy, tenisowe zmagania dzieci i młodzieży oraz zabawa z bronią i wystawa replik broni – takie sportowe atrakcje czekały na wszystkich podczas tegorocznych Dni Olkusza. Chętnych do oglądania i uczestnictwa w tych imprezach nie brakowało. Tym bardziej że dopisała świetna pogoda.

Na kortach rywalizowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. W grupie najmłodszych zawodników z klas I-III wygrała Karolina Głowacka przed Martyną Gąszczak, a wśród chłopców najlepiej wypadli: Stanisław Gil, Mateusz Głąb, Kacper Kozub i Przemysław Kozub. W gronie starszych uczniów podstawówek Martyna Gęgotek uplasowała się przed Aleksandrą Ciubą, Angeliką Luks i Kamilą Kownacką-Krawczyk. Wśród chłopców wygrał Michał Cieślik, a kolejne dwa miejsca przypadły Antoniemu Włodarzowi i Wojciechowi Kuli. Spośród najstarszych tenisistek wygrała Anna Pieczyrak – Pisulińska, przed Magdaleną Osuch i Zuzanną Wdowik. W grupie gimnazjalistów pierwszy był Jakub Zawisz, drugi Bartosz Pielka, a trzeci Marcin Cembrzyński.
Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a dla najlepszych przygotowano zestawy tenisowych piłek. Organizatorem Młodzieżowego Turnieju Tenisa z ramienia olkuskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji był Rafał Krawczyk.
Chętnych nie brakowało też do zabaw z bronią. Impreza pod nazwą „Airsoft Guns” przyciągnęła i młodszych i starszych. Pod czujnym okiem grupy ASG „Szalone Pingwiny” można było postrzelać do tarczy oraz obejrzeć wystawę replik najlepszej na świecie broni. Na murawie stadionu można też było podziwiać fantastyczne popisy akrobatyczne w wykonaniu najmłodszych zawodników MKS „Nadzieja” – utytułowanych podopiecznych Zdzisława Gregorskiego: Kacpra Panasiuka i Dawida Króla oraz grupy dziewczynek prowadzonych przez Patrycję Imiałek – Zawadę.
Miłośnicy królewskiej gry mogli sprawdzić swoje umiejętności w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu, gdzie rozegrano Mistrzostwa Olkusza w Szachach o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Spośród 36 zawodników najmłodszy był pięcioletni Bartosz Klatka. W mistrzostwach zagrali też seniorzy:  Zdzisław Żarow i Emil Przewoźnik, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce oraz Tadeusz Lach. W klasyfikacji generalnej wygrał ubiegłoroczny mistrz Polski juniorów Błażej Kaleta, zdobywając komplet punktów. Wśród pań najlepszą szachistka okazała się Aleksandra Krajewska. Organizatorem imprezy był LKS „Kłos” Czarny Koń. Nagrody dla zwycięzców ufundował LKS „Kłos”, Akademia Karpowa w Olkuszu oraz sponsorzy.
W niedzielę wszyscy chętni mogli zmierzyć się przy szachownicach z arcymistrzem Pawłem Czarnotą. Z grona piętnastu graczy nikomu nie udało się wygrać ani zremisować.
Nie lada gratka czekała miłośników piłki nożnej, w nieco innej odsłonie. W Olkuszu już po raz trzeci Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Tomasz Lebiocki, właściciel firmy Freestyle Polska, zorganizowali Puchar Polski Freestyle Football. W eliminacjach wyłoniono najlepszą szesnastkę zawodników z różnych stron Polski. O finał walczyli: Michał Rycaj z Zamościa, Paweł Skóra z Wrocławia,  Szymon Skalski z Zarzecza, Dawid Krzyżowski z Nysy, Bartłomiej Rak z Lublina, Dawid Biegun z Mysłowic, Dawid Ziomek z Jaworzna,  Radosław Zdunek z Gliwic, Daniel Kowal z Jaworzna, Mariusz Nyderek z Mysłowic, Kamil Broda z Łęgu Tarnowskiego, Marcin Kaczmarek z Żerkowa, Wojciech Gałązka z Żerkowa,  Adam Pabja z Tychów, Patryk Grelewicz z Tychów oraz Filip Chudziński z Żerkowa. Jurorzy wybrali finałowe pary, ale przed ostatnimi pokazami swoich sił mogli popróbować widzowie. Dla najwytrwalszych zawodników w podbijaniu piłki przygotowano pamiątkowe koszulki. W finałowym pojedynku Paweł Skóra pokonał Szymona Skalskiego, a na trzeciej pozycji uplasował się Bartłomiej Rak. Piłkarskie triki oceniali: Tomasz Lebiocki i Łukasz Psonka z Lgoty Górnej oraz Bartosz Skalski z  Zarzecza. Zwycięzcy odebrali puchary i nagrody pieniężne oraz rzeczowe ufundowane przez Polish Freestyle i RMF Maxxx oraz innych sponsorów. Imprezę perfekcyjnie komentował Jerzy Sibielak, a o oprawę muzyczną zadbał Dj Mario.
Piłkarskich emocji nie zabrakło na boisku na Słowikach, gdzie młodzi zawodnicy walczyli w turnieju „O Puchar Słowika”.

{joomplu:9413}{joomplu:9425}{joomplu:9433}{joomplu:9456}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze