1

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu zapewnia atrakcyjne eventy dla swoich uczniów, które są odskocznią od codziennego trudu nauki. Dla każdego ma coś miłego. Szczególne prezenty z okazji Dnia Kobiet 2017 otrzymały uczennice z „Mechanika”.
Dzień 8 marca jest tradycyjnie obchodzony w Szkole i jest związany z miłymi niespodziankami dla dziewcząt. Już 6 marca każda uczennica mogła wziąć udział w losowaniu bezpłatnych zabiegów kosmetycznych, z których skorzystała 8 marca. W Dniu Kobiet dziewczęta uczestniczyły w prezentacji kierunku kosmetycznego oraz w pokazach makijażu, prowadzonych przez słuchaczy Szkoły Policealnej Nr 1 dla Dorosłych – Technik Usług Kosmetycznych. Zajęcia prowadziła Pani mgr Katarzyna Hrabia – licencjonowana kosmetolog i podolog.

2

Odpowiednio wykwalifikowana kadra nauczycieli, możliwość poznania i rozwijania się w profesjonalnej branży BEAUTY, możliwość wymiany zawodowych doświadczeń na targach kosmetycznych (np. udział w Międzynarodowym Kongresie i Targach Kosmetologicznych LNE), dobrze wyposażone pracownie kosmetyczne, nauka makijażu profesjonalnego i zabiegów upiększających oczu (jak henna, regulacja brwi), wykonywanie przedłużania i zagęszczania rzęs – to atuty, które zachęcają do nauki i motywują, aby zostać specjalistą w dziedzinie kosmetyki. Słuchacze często na samych sobie zdobywają wiedzę z zakresu wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. TUK to niezwykle atrakcyjny i przyszłościowy kierunek, który składa się z dwóch kwalifikacji: Wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy i Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp.

4

Dziewczęta mogły poddać się profesjonalnym zabiegom kosmetycznym, jak makijaż okazjonalny, zabiegi pielęgnacyjne dłoni, zabiegi upiększające dłoni oraz otrzymały cenne rady z zakresu pielęgnacji skóry. Efekty finalne były wprost olśniewające a klientki zachwycone. Warto zaznaczyć, że nauka w zawodach Technik usług kosmetycznych i Technik masażysta kształconych w Szkole Policealnej CKU ZS Nr 1 w Olkuszu, jest bezpłatna. Każdy może zdobyć tytuł Technika i uprawnienia zawodowe.

3

Działania realizowane w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu, korelują naukę z przyjemnościami.  Zabawa i rozrywka relaksuje i zapewnia energię potrzebną podczas nauki. Świetną okazją do atrakcyjnych niespodzianek był dzień 8 marca 2016 r., który  szczególnie miło zapamiętają uczennice z „Mechanika”. Zasady pielęgnacji skóry, wybór odpowiedniego podkładu i pudru, konturowanie twarzy, osiąganie idealnego kształtu brwi, to niektóre z tajników profesjonalnego makijażu, które odkryła przed uczennicami Pani Katarzyna Hrabia – licencjonowana kosmetolog i podolog, wykładająca w Szkole policealnej kształcącej w zawodzie Technik Usług Kosmetycznych, funkcjonującej w „Mechaniku”. Dziewczęta   mogły  wylosować bezpłatne zabiegi pielęgnacyjne twarzy, profesjonalny makijaż i zabiegi parafinowe dłoni. Efekty były zachwycające. Pozostałe uczennice otrzymały podarunki od firmy kosmetycznej. Wylosowane w  specjalnej  loterii   kosmetyki – niespodzianki,  zasponsorowała jedna z  firm kosmetycznych.

5

Co to jest push-up? Jakie są ulubione zajęcia kobiet? Co znajduje się w damskiej torebce? -na te i inne pytania dwie drużyny chłopców starały  się odpowiadać przy zgromadzonej żeńskiej widowni, podczas okolicznościowego quizu. Zwyciężył zespół „Radni Powiatu Olkuskiego” w składzie: Dawid Klich (autentyczny radny), Wojciech Piłka (autentyczny radny), Patryk Matyja.
Koordynatorką Dnia Kobiet 2016 była Pani Małgorzata Żurek wraz z Samorządem Uczniowskim.

W słoneczną niedzielę, w dniu 8 marca 2015 r., na zaproszenie Dyrekcji Centrum Kształcenia Ustawicznego Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, na pokazy i zabiegi kosmetyczne, do popularnego „Mechanika”, przybyły Panie i dziewczęta z powiatu olkuskiego.

6

Usługi świadczone były bezpłatnie przez słuchaczy Szkoły Policealnej Technik usług kosmetycznych i Technik masażysta.
Panie skorzystały z zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie, twarz, szyję i dekolt, dobranych odpowiednio do cery, oraz poddały się masażowi relaksacyjnemu pleców, karku, dłoni i stóp. Dzień Otwarty z okazji Dnia Kobiet, w nowoczesnym i komfortowym salonie kosmetycznym CKU, okazał się trafnym prezentem dla Pań. Po zabiegach czuję się odnowiona, wyciszona i pełna energii” – podkreśliła jedna z klientek.

„Efekty działania kremów, masek regenerujących, galaretek pielęgnacyjnych, leczniczych substancji wzmacniających stawy, ścięgna i kości, czy egzotycznych specyfików, jakie stosujemy u naszych Gości, nie zastąpią sprawnych dłoni kosmetyczek i masażystów. Umiejętności, jakie pod kierunkiem doświadczonych fachowców nabywamy w Szkole Policealnej, zaprocentują w naszej przyszłej zawodowej działalności” – wypowiada się Pani Joanna Dyba, słuchaczka Technikum usług kosmetycznych.
„Kierunek masażu w prawo – to działanie pobudzające, a w lewo-tonizujące” – wyjaśnia  klientkom zasady masażu Pan Robert Tracz – słuchacz Szkoły Policealnej Technik masażysta. „Niektóre elementy masowania można samemu powtórzyć w domu” – dodaje Pan Robert.

7

Dźwięki muzyki relaksacyjnej, wonne olejki, a przede wszystkim efekty masażu i kosmetycznych zabiegów, z pewnością będą przypominać Paniom o Dniu 8 marca 2015, mile spędzonym w olkuskiej Szkole przy ul. Górniczej 12.

Warto zaznaczyć, że CKU ZS Nr 1 w Olkuszu, nieodpłatnie kształci w Szkole Policealnej, m. in. w zawodach Technik usług kosmetycznych i Technik masażysta. Każdy może zdobyć tytuł Technika i uprawnienia zawodowe.

ZS Nr 1 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hania
Hania
1 rok temu

Jakich kosmetyków powinno się używać do pielęgnacji twarzy? Czy wg specjalistek te produkty- https://fryzomania.pl/category/pielegnacja-ciala są w porządku?