Jaroszowiec

W ostatni weekend sierpnia Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Jaroszowcu wzbogaciła się o nową ścieżkę sensoryczną. To wspólne dzieło pracowników szkoły, rodziców, uczniów oraz pracowników CEMEX. Projekt został zrealizowany w ramach akcji wolontariatu pracowniczego CEMEX Polska, do którego należy kopalnia dolomitu w Jaroszowcu. Grant na realizację ścieżki sensorycznej przyznała Fundacja CEMEX „Budujemy Przyszłość”.

Zmysły odgrywają bardzo istotną rolę w procesie uczenia się i nabywania wielu podstawowych, ważnych umiejętności. Przy szkole już wcześniej powstały ścieżki barw i zapachów. Stworzona w ramach ostatniej akcji, ma stymulować zmysł dotyku.

– Dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich obecnych osób i pięknej pogodzie, cała ścieżka została ukończona w ciągu kilku godzin. Obecnie możemy już podziwiać wspaniały efekt pracy wolontariuszy, a od początku września z nowej atrakcji będą korzystać dzieci z Jaroszowca, które wrócą do szkoły po wakacyjnej przerwie. Ich radość będzie dla naszych pracowników największą nagrodą – mówi Wolontariusz – Lider projektu Krzysztof Manowski, na co dzień Kierownik ds. sprzedaży i rozwoju kruszyw w CEMEX Polska.

CEMEX Polska zachęca swoich pracowników do aktywności i zaangażowania na rzecz poprawy jakości życia społeczności lokalnych. W realizację projektów prowadzonych przez pracowników firmy mogą włączyć się okoliczni mieszkańcy, ich rodziny i przyjaciele jak również pracownicy klientów oraz dostawców CEMEX. Lokalne organizacje pozarządowe, czy instytucje edukacyjne mogą kontaktować się z pracownikami CEMEX Polska i zachęcić ich do organizacji wspólnych działań wolontariackich.

Pracownicy-wolontariusze aplikują corocznie o środki na realizację projektów w ramach konkursu organizowanego przez Fundację CEMEX „Budujemy Przyszłość”. Na dofinansowanie mogą liczyć inicjatywy, które są realizowane w sąsiedztwie zakładów CEMEX Polska.

O Fundacji CEMEX „ Budujemy Przyszłość”

Fundacja CEMEX „Budujemy Przyszłość” powstała z myślą o wspieraniu i współtworzeniu inicjatyw społecznych, podejmowanych przez społeczność lokalną w miejscowościach, w których działają zakłady produkcyjne CEMEX – cementownie, wytwórnie betonu towarowego i kopalnie kruszyw. Najważniejszymi filarami Fundacji CEMEX są Konkurs Grantowy dla Organizacji Pozarządowych oraz Instytucji Edukacyjnych „Fabryka Pomysłów” oraz Konkurs dla Wolontariuszy CEMEX Polska.

Działalność Fundacji jest częścią Globalnej Strategii Wpływu Społecznego CEMEX i koncepcji zrównoważonego rozwoju, przyczyniających się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

O CEMEX Polska

CEMEX to globalna firma z branży materiałów budowlanych, która troszczy się o lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń, dzięki zrównoważonym produktom i rozwiązaniom. Poprzez nieustanne innowacje oraz szeroko zakrojone prace badawcze i rozwojowe, firma dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej. CEMEX to lider gospodarki o obiegu zamkniętym w sektorze budowlanym, a dzięki wdrażaniu nowych technologii, jest również pionierem w zakresie wykorzystania paliw alternatywnych i surowców wtórnych w procesach produkcyjnych. CEMEX oferuje cement, beton towarowy, kruszywa oraz rozwiązania urbanizacyjne na rozwijających się rynkach całego świata, a międzynarodowy zespół świadczy na rzecz klientów wysokiej jakości usługi, wykorzystując technologie cyfrowe.

Więcej informacji na www.cemex.pl

CEMEX Polska

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze