kronika policyjna

Olkusz. Kradzieże z włamaniami
Na przestrzeni poprzedniego tygodnia doszło do trzech kradzieży z włamaniem. W środę tj. 8 listopada na terenie gminy Bolesław, nieustalony do chwili obecnej sprawca, włamał się do myjni samochodowej i ukradł pieniądze.

Tego samego dnia włamano się sklepu w Olkuszu. Złodziej zerwał kłódkę, wyłamał zamek w drzwiach i z pomieszczenia ukradł pieniądze, papierosy i alkohol. Na ulicy Zofii Nałkowskiej w Olkuszu z tzw. „wózkarni” skradziono wózek inwalidzki. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Krze. Kradzież portfela
8 listopada w miejscowości Krze z samochodu osobowego skradziono portfel. Złodziej wykorzystał okazję i z otwartego pojazdu ukradł portfel, w którym znajdowały się m.in. dokumenty i pieniądze. Sprawą kradzieży zajmują się policjanci z Bukowna.

Kwaśniów Dolny. Zdarzenie drogowe
Około godziny 22 w Kwaśniowie Dolnym na skrzyżowaniu z ulicą Piaskową doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodów osobowych. Trzy osoby zostały ranne i trafiły do szpitala. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący mercedesem jadąc ulicą Główną w kierunku Kwaśniowa Dolnego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w audi, które zatrzymało się na skrzyżowaniu. W wyniku tego zdarzenia mercedes najechał na znak drogowy a następnie uderzył w ogrodzenie znajdujące się przy jednej z posesji i słup energetyczno-oświetleniowy. Siła uderzenia była tak wielka, że słup rozpadł się na kawałki i spadł na forda, który jechał od strony Klucz. Do szpitala zostali przewiezieni kierowca i pasażer mercedesa a także kierowca audi. Policjanci będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Wolbrom. Kradzież portfela i telefonu komórkowego
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wolbromiu zajmują się sprawą kradzieży portfela. Do zdarzenia doszło 10 listopada na ulicy Mariackiej w Wolbromiu. Mieszkanka Olkusza straciła telefon komórkowy oraz portfel z pieniędzmi i kartą bankomatową.

Klucze. Samochód potrącił pieszego
Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek, tj. 10 listopada br. na ulicy Bolesławskiej w Kluczach. Jak wstępnie ustalono, kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Golf potrącił mężczyznę, który najprawdopodobniej wtargnął na przejście dla pieszych. Pieszy został przewieziony do szpitala. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że pieszy był nietrzeźwy, miał około 3 promile alkoholu.

Żurada. Zderzenie samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym
13 listopada około godziny 12.20 w Żuradzie na drodze wojewódzkiej nr 791 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciągnika rolniczego. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący oplem astrą jadąc od Niesułowic w stronę Olkusza, najechał na tył ciągnika rolniczego. Do miejscowego szpitala został przewieziony kierowca opla. Po udzieleniu pomocy medycznej mężczyzna został zwolniony. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, wykonał szkic sytuacyjny i zrobił zdjęcia. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu będą wyjaśniać przyczynę i okoliczności w jakich doszło do tego zdarzenia drogowego.

Olkusz. Włamanie do sklepu
14 listopada nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do jednego ze sklepów w Olkuszu, z którego skradł papierosy różnych marek. Suma strat w ustaleniu. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy w Olkuszu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Małgorzata
Małgorzata
6 lat temu

Rodzinę osob poszkodowanych w wypadku w Kwaśniowie Dolnym bardzo proszę o kontakt na e-mail m.dabrowska671@wp.pl