serce wosp2016

Za nami rekordowy pod względem ofiarności mieszkańców powiatu olkuskiego 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku na konto fundacji Jurka Owsiaka z naszego terenu trafi ponad 153 tysiące złotych. To świetny wynik, ale i szansa na kolejny sprzęt dla Nowego Szpitala, bo trzeba wiedzieć, że WOŚP nie zapomina o olkuskiej lecznicy.

Po kolejnym finale WOŚP wśród lokalnego środowiska pojawia się ciekawość, ile z zebranych przez Orkiestrę pieniędzy trafi w postaci sprzętu medycznego do miejscowych placówek opieki zdrowotnej.

Ostatni raz WOŚP zaopatrzył olkuski szpital w specjalistyczny sprzęt w 2014 roku. Wtedy na oddział niemowlęcy trafiła lampa do fototerapii służąca do leczenia u najmłodszych żółtaczki. Szpital otrzymał też bilirubinometr, którego używa się do badania poziomu bilirubiny bez konieczności pobierania krwi od noworodka. Do tego doszły również: kardiomonitor i nowy inkubator. Jest to sprzęt niezbędny w przypadku wcześniaków lub dzieci znajdujących się w słabszej kondycji zaraz po urodzeniu. – Urządzenia pomagają monitorować najważniejsze funkcje życiowe dziecka podczas leczenia lub do czasu przetransportowania go do jednostki o wyższym stopniu referencyjności – mówi Marta Pióro, rzecznik prasowy Nowego Szpitala w Olkuszu.

Wartość urządzeń jakie trafiły do Olkusza w 2014 r. za sprawą WOŚP-u oscyluje w granicach 200 tys. zł. Tegoroczny finał Orkiestry poświęcony był pediatrii i geriatrii. Zgodnie z zapewnieniami szpital i tym razem zwróci się o pomoc w zakupie sprzętu do diagnozowania i leczenia dzieci.

Trzeba jednak pamiętać, że pierwszeństwo w otrzymywaniu sprzętu mają szpitale specjalistyczne, ukierunkowane na leczenie noworodków, bądź też seniorów. Pozostałe placówki oczywiście również mogą liczyć na fundację, ale w nieco mniejszym wymiarze. Do tej pory WOŚP przez wszystkie lata działalności wsparł polską medycynę na ponad 650 milionów zł. Kolejne wielkie pieniądze trafią do szpitali już niebawem.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o