sp4 festyn

Wymarzona pogoda, uśmiechnięte dzieci i wspaniali rodzice, do tego: śpiew, tańce, dobra zabawa i pyszne, zdrowe smakołyki – to idealny przepis na rodzinny festyn. Jeśli jeszcze do tej zabawy na świeżym powietrzu dodamy możliwość przebywania w wozie strażackim czy radiowozie policyjnym, to zabawa musi być udana. Tak też było w piątkowe popołudnie, 29 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Olkuszu, gdzie kolejny raz dyrekacja, nauczyciele i rodzice zorganizowali wiosenny festyn rodzinny.

Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: „PODRÓŻ PO ZDROWIE”, a rozpoczęło je przejście barwnym korowodem uczniów i nauczycieli ulicami osiedla. Po powrocie wszyscy zebrani wysłuchali koncertu przygotowanego przez Szkołę Muzyczną
i zobaczyli pokaz pierwszej pomocy zaprezentowany przez uczniów IV LO w Olkuszu.

Teren szkolnego parku zamienił się w to piątkowe popołudnie w prawdziwą „oazę zdrowia”. Były nie tylko porady i konsultacje lekarskie, spotkanie z paniami z olkuskiego Sanepidu, ale przede wszystkim promocja zdrowej żywności: prawdziwe soki owocowe, koktajle, kanapki, gril warzywny, świeże owoce, zdrowa sakiewka wypełniona suszonymi owocami, jak również pyszne ciasteczka zbożowe.

Ważną częścią festynu były wytępy artystyczne klas, zabawy i ćwiczenia przy muzyce, test wiedzy o zdrowiu i liczne konkursy. Atrakcją towarzyszącą festynowi był dmuchany zamek i zjeżdżalnia, które dostarczyły najmłodszym dużo frajdy i niezapmnianych wrażeń, podobnie jak loteria fantowa, w której każdy mógł wygrać jakiś upominek.
Jedno jest pewne: wszyscy wyruszyliśmy w „PODRÓŻ PO ZDROWIE” i oby ta wędrówka trwała każdego dnia!

SP 4 Olkusz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o