Kotłownia SP 004 640x480

Gmina Wolbrom zainicjowała zorganizowanie grupy odbiorców zbiorowych, zainteresowanych optymalizacją kosztów zakupu gazu ziemnego. Burmistrz Adam Zielnik zaprosił do współpracy w tym zakresie starostę oraz wójtów i burmistrzów gmin z terenu powiatu olkuskiego. Im większa zbierze się grupa odbiorców, tym większa szansa na dobre upusty w kosztach gazu ziemnego kupowanego na potrzeby instytucji publicznych, podlegających samorządom.

 

Na spotkaniu, w którym zdecydowali się uczestniczyć przedstawiciele gmin Olkusz, Klucze i Bukowno (z racji innych zajęć nie przybył starosta olkuski, który wyraził zainteresowanie współpracą), swoją ofertę sprzedaży gazu ziemnego, a także innych produktów (energia elektryczna, ubezpieczenia, paliwa) z rabatami  zaprezentowała spółka DUON Marketing and Trading S.A. z siedzibą w Gdańsku.

Z przygotowanej przez firmę symulacji dla tylko części instytucji z terenu Gminy Wolbrom, wśród których znalazły się Urząd Miasta i Gminy oraz kilka szkół wynika, że globalne oszczędności przy proponowanych warunkach byłyby dla samorządu bardzo opłacalne. Im zaś więcej odbiorców przyłączyłoby się do tworzonej grupy negocjacyjnej, co zwiększy zamówiony wolumen, tym większe byłyby korzyści dla każdego z członków grupy.

Oferta kompleksowego zakupu gazu przez zainteresowanego współpracą pośrednika okazała się na tyle obiecująca, że zachęceni przez przykład Wolbromia samorządowcy z innych gmin postanowili zlecić firmie kalkulację możliwych do uzyskania oszczędności w swoich jednostkach. Po uzyskaniu obliczeń możliwych zysków odbędzie się następne spotkanie, na którym zapadnie decyzja o podjęciu ewentualnej współpracy.

Z grupowego zakupu  energii korzysta już wielu użytkowników. Gaz za pośrednictwem DUON Marketing and Trading S.A kupuje w Polsce wielu dużych odbiorców – zakłady przemysłowe, firmy i samorządy. Jako pierwsze w Polsce umowę na dostawy gazu dla swoich jednostek organizacyjnych z pośrednikiem kupującym gaz z Niemiec podpisało miasto Poznań.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
alfred
alfred
7 lat temu

Szkoda że nie mogę z tego skorzystać jako odbiorca indywidualny 8)