lo1 wieliczka

Z satysfakcją informujemy, że jesteśmy jedyną szkołą ponadgimnazjalną w powiecie olkuskim i województwie małopolskim, która podjęła współpracę z Kopalnią Soli w Wieliczce.  Tylko nasi uczniowie, mają możliwość dotarcia do niedostępnych dla przypadkowych turystów podziemnych labiryntów bezcennego zabytku kultury materialnej świata, wpisanego w 1978 roku na Pierwszą Listę Dziedzictwa UNESCO. Realizacja projektu geograficzno – ekonomicznego z możliwością wykorzystania  języka angielskiego to największa korzyść dla uczniów, którzy doceniają praktykę i wysokie standardy nauczania.
Dnia 21 maja 2014r. I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu nawiązało  współpracę z Kopalnią Soli w Wieliczce dzięki porozumieniu dyrektora szkoły, pani Ireny Majdy i członka zarządu kopalni, pana Marcina Andrukowicza, gdzie uczniowie będą realizować projekty edukacyjne z geografii i przedsiębiorczości  w celu wspierania procesu dydaktycznego.  Nasze projekty edukacyjne, umożliwiające rozwijanie zainteresowań geograficznych, geologicznych oraz ekonomicznych,  kierujemy  głównie  do uczniów klas matematyczno – geograficznych, a szczególnie do  klasy Ib  matematyczno-geograficznej                 z rozszerzoną wiedzą o społeczeństwie,  która rozpocznie naukę w I LO w roku szkolnym 2014/2015.  

W podziemnych wyrobiskach odbywają się nowatorskie zajęcia dla młodzieży opierające się  na eksperymentach z zakresu geografii, geologii, hydrologii, które uczeń wykonuje samodzielnie pod kierunkiem doświadczonych geologów.  Każdy uczestnik, wyposażony w odpowiedni sprzęt i ubiór, otrzymuje zestaw materiałów pomocniczych do podziemnych badań. Na trasie turystycznej, liczącej 23 komory, różnorodnych podziemnych wyrobisk, solankowych jezior, solnych rzeźb, płaskorzeźb odwołujących się do tradycji religijnych, historycznych i górniczych, licealiści realizują drugi projekt z przedsiębiorczości, który będzie prowadzony także w języku angielskim.  Po zapoznaniu się z atrakcjami kopalni i jej ofertą turystyczną uczniowie  poznają na zajęciach warsztatowych jak tworzy się wizerunek kopalni oraz w jaki sposób prowadzone są badania marketingowe nad którymi będą pracować podczas  kolejnych wizyt . Całość projektu będzie realizowana pod ziemią na głębokości 135 metrów. Projekt zostanie zakończony opracowaniem prezentacji multimedialnej, którą omówimy na ostatnim spotkaniu w czerwcu 2015 roku.  

Zachęcamy uczniów trzecich klas gimnazjów do nauki w klasie matematyczno– geograficznej a zarazem uczestnictwa w nowatorskim projekcie edukacyjnym. Koordynatorami projektu są : mgr Aneta Kasprzyk i  mgr Grzegorz Kaszewski

Tekst: I LO w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze