Pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej nie mogą – z wiadomych przyczyn – prowadzić zajęć ze swoimi stałymi podopiecznymi. Zdecydowali, że nie chcą siedzieć bezczynnie, a ponieważ są to ludzie niezwykle kreatywni i znani z wielu talentów, postanowili włączyć się w akcję szycia maseczek i fartuchów dla pracowników opieki zdrowotnej.

WTZ w Lgocie Wolbromskiej prowadzony przez wolbromskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Wolbromiu na potrzeby akcji weszło we współpracę z  Fundacją Inteligentna Małopolska z Krakowa, wspieranej również przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

– Za pomocą kuriera przekazywane są nam niezbędne komponenty do wykonania maseczek i fartuchów: materiał, gumki, druciki. Reszta leży w naszych rękach – informuje Sebastian Sierka, kierownik WTZ. – Fartuchy szyte są ze specjalnej włókniny medycznej, natomiast maseczki – z bawełny, według otrzymanego szablonu, opracowanego wcześniej we współpracy ze środowiskiem medycznym. Wykonywane przez nas maseczki są wielorazowego użytku, z opcją zastosowania filtra i można je sterylizować. Cały proces technologiczny – począwszy od przygotowania, skrojenia, aż do uzyskania finalnego produktu – odbywa się w pracowniach WTZ. Środki ochrony osobistej dla medyków przygotowuje szóstka pracowników, a gotowe produkty odsyłamy do krakowskiej siedziby Fundacji, która wraz z MARR zajmuje się dostarczeniem ich do potrzebujących placówek medycznych – wyjaśnia Sebastian Sierka.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze