Olkusz

Kampania wyborcza w pełni – komitety przedstawiają swoich kandydatów w jesiennych wyborach parlamentarnych. We wtorkowe popołudnie na olkuskim rynku zaprezentował się kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu RP z terenu naszego powiatu – Piotr Grabarczyk.

Zapewnienie żłobka w każdej gminie, autostrada do OZE – uchylenie barier do rozwoju odnawialnych źródeł energii, wprowadzenie 1500 złotych „babciowego” dla każdej matki wracającej po urlopie macierzyńskim do pracy, 60 tys. złotych kwoty wolnej od podatku – tak w skrócie przedstawił swój program Piotr Grabarczyk na konferencji prasowej.

– Moim priorytetem będzie też silne rolnictwo, które umożliwi rozwój terenów wiejskich, szkolenia dla rolników i niskooprocentowane kredyty. Najważniejszym punktem mojego programu jest sport na światowym poziomie, umożliwiający rewitalizację obiektów sportowych w małych miejscowościach. Małe miasteczka i sołectwa powinny mieć taką infrastrukturę, która umożliwi mieszkańcom, młodym adeptom sportu rozwijanie swoich pasji – mówił na olkuskim rynku Piotr Grabarczyk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej RP w Olkuszu.

Na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 13 (obejmującym powiaty: olkuski, miechowski, krakowski oraz miasto Kraków) poza Piotrem Grabarczykiem z powiatu olkuskiego startować będzie również Marzena Pilch – Kocjan. Z kolei kandydatem na senatora w okręgu nr 31 (obejmującym powiaty: olkuski, miechowski, krakowski) w jesiennych wyborach jest radny powiatu krakowskiego Grzegorz Małodobry.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze