Główną misją ośrodków kultury jest sprawowanie opieki nad amatorską działalnością artystyczną, stwarzanie możliwości rozwoju talentów i zainteresowań. W olkuskim MOK-u, wśród wielu innych, działają również 3 grupy plastyczne i sekcja rzeźbiarska. Ich dokonania można od piątku oglądać na wystawie podsumowującej kolejny rok twórczej pracy.

Nawet w galeriach prezentujących sztukę profesjonalną rzadko spotkać można tak wielu gości, jak na dorocznych wernisażach podopiecznych sekcji MOK. Rodziny, koleżanki i kolegów, którzy przyszli podziwiać ich prace, powitała Dyrektor MOK Grażyna Praszelik-Kocjan. – Nawet jeśli nie wszyscy zostaną profesjonalnymi artystami, to z pewnością rozwijają z pomocą naszych instruktorek swoją wrażliwość na otaczające piękno, umiejętność dobierania barw, kompozycji i konstrukcji. Z pewnością dostrzegą to Państwo, choćby kiedy będą zachwycać się krajobrazem, układać bukiet kwiatów, albo urządzać swoje mieszkanie – mówiła Dyrektor MOK.

Wcale niemała część spośród kończących dziecięcą przygodę z malowaniem i rzeźbieniem, trafia jednak później do średnich szkół plastycznych, a nawet kończy akademie sztuk pięknych. Powody do dumy z tego powodu mają wieloletnie olkuskie instruktorki: prowadząca zajęcia dwóch grup sekcji plastycznej, Kierownik Działu Artystycznego MOK Beata Soboń oraz kierująca pracami sekcji rzeźbiarskiej Anna Kajda. Podczas wernisażu opowiadały o swych doświadczeniach w codziennych spotkaniach z utalentowanymi dziećmi. Wraz z nimi świętowała zakończenie roku działalności trzecia grupa plastyczna, prowadzona od niedawna przez instruktor Katarzynę Cieślik. Wszystkie trzy instruktorki wraz z Dyrektor MOK wręczyły przy wtórze oklasków dyplomy dla swych małych podopiecznych.

Po ceremonii były podziękowania od rodziców i dzieci, kwiaty, uściski i zapewnienia, że po wakacjach wszyscy znów z radością przystąpią do wspólnego odkrywania tajemnic sztuki. Będą jednak okazje do spotkań również w wakacje. W ramach akcji letniej olkuski MOK przygotował bowiem, jak co roku, ciekawe zajęcia i tematyczne warsztaty plastyczne. Do skorzystania z nich gorąco wszystkich zachęcamy.

Uroczystość uświetnił recital Magdaleny Mączki, podopiecznej sekcji wokalnej MDK, laureatki nagrody głównej Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski”. Z wyjątkiem pierwszego tygodnia lipca, wystawę będzie można oglądać w holu głównym MDK do końca wakacji.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze