Bieg na 60 m oraz gry i zabawy ruchowe – w takich konkurencjach rywalizowali uczniowie z powiatu olkuskiego w ramach „Mikołajek na sportowo”, jakie zorganizował Klub Sportowy M.U.K.S. „Ilkus” Olkusz, przy współudziale olkuskiego magistratu.
Siódma już edycja tych zawodów odbyła się w olkuskiej Szkole Podstawowej nr 2. W biegach na dystansie 60 m w kategorii najmłodszych klas niepokonani byli uczniowie z SP 2. Wygrała Dominika Barczyk, przed Sonią Skokoń i Anną Kluczewską. W grupie chłopców zwyciężył Aleksander Ochociński, a drugie miejsce przypadło Michałowi Urbańskiemu.

Wśród uczennic klas IV – VI najlepszy czas miała Natalia Szczepanek z SP 3, a kolejne dwie lokaty zajęły: Dorota Komuńska z SP z Żurady i Izabela Siwek z SP 2. W kategorii chłopców wygrali uczniowie z SP 2, kolejno: Oskar Sokołowski, Maciej Krzysztoforski i Mateusz Różanowski.
Aleksandra Krężel z Gim nr 1 w Wolbromiu okazała się najlepsza w biegach wśród gimnazjalistek. Tuż za nią uplasowały się uczennice z Gim. w Bolesławiu: Angelika Szczurek oraz Natalia Polak. Pierwsze miejsce w swojej kategorii zajął Michał Danecki, także  z Gim. w Bolesławiu. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepszy czas uzyskała Beata Grzybowska z ZS nr 3 oraz Tomasz Smółka z I LO. Laureaci dostalii od organizatorów pamiątkowe dyplomy i słodycze.