1

23 listopada w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka najmłodszej grupy, która w tym roku szkolnym przybrała nową nazwę – „Żabki”.

Tegoroczne trzylatki okazały się niezwykle rezolutne: nikt nie płakał, wszyscy swoje wierszyki (z pomocą lub bez) powiedzieli, głośno zaśpiewali żabkowe i przedszkolaczkowe piosenki, a nawet pięknie i w odpowiednich momentach się włączając zagrali na janczarach i marakasach! W tańcach też dali sobie świetnie radę, choć tu nieco więcej pomogły niezawodne panie, no ale to przecież dopiero pierwszy występ, który i tak świetnie wróży tej grupie.

2

Po występach nadszedł najbardziej wyczekiwany moment, kiedy wszystkie Żabki jednym głosem wypowiedziały tekst ślubowania, a pani dyrektor Bożena Urbaniak w asyście Koziołka Matołka używając gigantycznego ołówka pasowała każdą Żabkę na pełnoprawnego członka przedszkolnej braci. Zabawnym akcentem było też ślubowanie rodziców, którzy zobowiązali się w nim do prac społecznych na rzecz przedszkola i do znajdowania dla przedszkola sponsorów.

3

Świeżo upieczone przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i olbrzymie rożki ze słodyczami, z którymi koniecznie trzeba było zrobić sobie współne pamiątkowe zdjęcie. Później był już czas na słodki poczęstunek z kawą i herbatą dla rodziców, a z sokami dla przedszkolaczków. No i oczywiście na rozmowy, pochwały i tworzenie więzi na najbliższe cztery lata.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

4

5

6

7

8

9

10

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze