lodowisko 1

Olkuskie lodowisko oficjalnie otwarte! Przez najbliższe trzy miesiące Silver Ice będzie miejscem spotkań miłośników jazdy na łyżwach. Niedzielnej imprezie na starówce towarzyszyło wiele atrakcji. Na lodzie wystąpili członkowie grupy Walley Ice Story, a na tafli pojawił się też św. Mikołaj.

Na ten dzień czekali wszyscy amatorzy zimowego szaleństwa. O dodatkowych niespodziankach związanych ze świąteczną atmosferą na rynku, jeszcze przed otwarciem lodowiska mówił burmistrz Roman Piaśnik. I rzeczywiście, iluminacja świetlna w centrum miasta robi wrażenie. – Pewnie zaraz ktoś powie, że wydano na to fortunę, ale prawda jest taka, że ten klimat stworzony jest dla wszystkich mieszkańców, a nie dla wybranej grupy, jak przy innych inwestycjach. Stąd chwalę sobie ten pomysł, który jeszcze mocniej wprowadza świąteczną atmosferę – mówi Joanna Sroka, mieszkanka Olkusza.

Wysoka choinka, przyozdobiony budynek Urzędu Miasta i Gminy, a także oświetlone drzewa i latarnie w sercu miasta, szczególnie po zmroku prezentują się efektownie. W podobnym stylu wypadło niedzielne otwarcie sezonu zimowego. Na Silver Ice jako pierwsza pojawiła się wiceburmistrz Bożena Krok w towarzystwie dyrektora MOSiR-u Dariusza Murawskiego oraz św. Mikołaja. W zastępstwie szefa miasta życzyła wszystkim mieszkańcom udanej zabawy – nie tylko w dniu otwarcia, ale także w kolejnych tygodniach funkcjonowania ślizgawki.

Zanim na lód weszli mieszkańcy, próbkę swoich łyżwiarskich umiejętności podczas występu rewiowego dali zawodowcy: Joanna Zając i Jan Mościcki – Reprezentanci Polski Juniorów w łyżwiarstwie figurowym na turniejach o randze Mistrzostw Świata i Europy, natomiast Maciej Litwin zaprezentował widzom najbardziej widowiskowe elementy techniczne jazdy na łyżwach.

lodowisko 3

Młodzi sportowcy poprowadzili też konkursy dla najmłodszych. Chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało, a miejsca na tafli z każdą minutą było coraz mniej. Wstęp na Silver Ice w dniu jego otwarcia był bezpłatny, podobnie będzie w najbliższą środę od godz. 16:00, kiedy to na Srebrnej Tafli odbędą się „Mikołajki na lodzie”. Olkusz znowu odwiedzi św. Mikołaj, a do wieczora potrwa dyskoteka. W następnych tygodniach okazji do wejścia na lód za darmo również nie zabraknie, bowiem w planach wzorem ubiegłego roku jest organizacja Sylwestra, ponadto na lodzie szykuje się bal karnawałowy. – Za każdym razem postaramy się mocno rozgrzać nie tylko łyżwiarzy, ale również publiczność. Chcemy, aby rynek zimową porą tętnił życiem każdego dnia. Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia – mówi Emilia Kotnis-Górka, Kierownik Biura Promocji i Informacji Publicznej w UMiG Olkusz.

Otwarcie lodowiska przyciągnęło wiele osób. – Przyjechaliśmy z Sosnowca. Byliśmy u Was już w zeszłym roku i bardzo nam się tu spodobało. Wybraliśmy się tylko na łyżwy, a zostaliśmy trochę dłużej, bo lodowisko jest w świetnym miejscu: z bazą gastronomiczną i w najbliższym sąsiedztwie sklepów. Trochę Wam zazdrościmy… – przyznaje Beata Skalska z Zagłębia Dąbrowskiego.

Oczywiście obok aprobaty dla umiejscowienia ślizgawki, pojawiają się też głosy sprzeciwu: „Rynek to nie miejsce na ślizgawkę”. Ile głów, tyle opinii. Jedno jest pewne. Tej zimy na starówce znowu będzie głośno i kolorowo.

lodowisko 2

{joomplu:73224}{joomplu:73253}{joomplu:73207}

 

4
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
4 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Romualdsikorkaxyzksenia Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Romuald
Romuald

Od dawna wiadomo, że jak nie ma żadnych innych perspektyw rozwoju miasta, ściągnięcia poważnych inwestorów aby zabezpieczyć ludziom pracę, aby nie jeździli do Krakowa czy Katowic, to robi się igrzyska okraszone świecidełkami. Są tacy, co robi to na nich wrażenie i nie zwracają uwagi na panujący marazm.

sikorka
sikorka

[quote name=”ksenia”]Olkusz pięknieje, co niewątpliwie jest zasługą Pana Burmistrza Romana Piaśnika.[/quote]
Światełka, świecidełka, dni Olkusza i pudrowanie fasady…

Brak pracy, brak perspektyw, beznadzieja, zero szans…

xyz
xyz

[quote name=”ksenia”]Olkusz pięknieje, co niewątpliwie jest zasługą Pana Burmistrza Romana Piaśnika.[/quote]
Ze swoich płaci?

ksenia
ksenia

Olkusz pięknieje, co niewątpliwie jest zasługą Pana Burmistrza Romana Piaśnika.