1

14 i 15 maja w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego gościli Strażnicy Miejscy z mobilnym zestawem edukacyjnym złożonym z czterech autochodzików, zestawu znaków drogowych, sygnalizatorów oraz wykładziny z zaznaczonym chodnikiem, jezdnią i przejściem dla pieszych.

Ten zestaw tworzy w dowolnym miejscu miasteczko ruchu drogowego, w którym starszaki, czyli „Jagódki” i „Wesołe Koziołki” miały okazję potrenować bezpieczne poruszanie się po drodze, co było kontynuacją i uzupełnieniem wizyty strażników miejskich z początku roku szkolnego w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

 

2

– Nie jest tajemnicą, że dzieci najchętniej uczą się przez zabawę. Nam szczególnie zależy na tym, by najmłodsi uczestnicy ruchu dysponowali podstawową wiedzą z zakresu zachowania bezpieczeństwa na drodze – komentuje Marek Lasek, komendant olkuskiej Straży Miejskiej. To mądre i pełne zrozumienia podejście z całą pewnością owocować będzie jeszcze nie raz dając poczucie bezpieczeństwa dzieciom i ich rodzicom oraz nauczycielom.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

3

4

5

6

7

8

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze