glinianki

Od pewnego czasu cierpliwość mieszkańców olkuskiego osiedla Glinianki wystawiana jest na ciężką próbę. W związku z prowadzonymi tam pracami kanalizacyjno – drogowymi na osiedlu panuje nieustający bałagan. Niektóre ulice od dawna są rozkopane, zdarzają się również wyłączenia traktów z ruchu. Próżno jednak szukać odpowiednich znaków informujących o utrudnieniach. Inwestor najwyraźniej nie uczy się na własnych błędach, bo rok temu na Gliniankach był ten sam problem.

Mieszkańcy mają dosyć ciągnącego się w nieskończoność przedsięwzięcia, realizowanego w ramach unijnego projektu. – Totalna samowolka! Gołym okiem widać jeden wielki bałagan i kompletny brak synchronizacji robót! Wstyd, że inwestycja za miliony złotych nie jest prowadzona „z głową” – złości się jeden z mieszkańców.

Ostatnio sporo emocji wzbudziło zamknięcie ulicy Astrów. Problem nasilił się w poniedziałkowy poranek, kiedy rodzice odwozili swoje dzieci do szkoły i do przedszkola. Jechali na ogół slalomem, pomiędzy studzienkami i wykopami. – Skoro roboty nie były prowadzone przez cały weekend, to po co  na dwa dni zamykać ulicę? Ulica Astrów stanowi newralgiczne połączenie osiedla z resztą miasta. Nigdzie nie widziałem znaku informującego, którędy można dostać się na Glinianki od strony ul. Rabsztyńskiej. Żadnych informacji o objazdach, ba – żadnych wyznaczonych objazdów! Najpierw rozkopali całe osiedle, gdy kładli kanalizację, teraz znowu, gdy asfaltują ulice. Naprawdę nie da się wykonać zaplanowanych robót po kolei, tak, by nie komplikować komunikacji dosłownie na całym osiedlu? – pyta olkuszanin. Mieszkańcy sygnalizują nam również, że ustawione znaki niekoniecznie są zgodne ze stanem faktycznym. Zdarza się, że według znaku ulica jest ślepa, a w rzeczywistości da się nią przejechać. Czy ktoś zatem nadzoruje jeden wielki plac budowy, jakim od dawna są Glinianki?

glinianki1

Na stronie internetowej UMiG Olkusz znaleźliśmy informację o zamknięciu ul. Astrów. „(…)Dojazd do szkoły i przedszkola dla samochodów osobowych możliwy będzie od ul. 20-tu Straconych ulicami: Ogrodową, Bohaterów Westerplatte, Cegielnianą, Sienkiewicza i Kwiatową” – czytamy w ogłoszeniu. Co stanęło na przeszkodzie, by powyższą informację umieścić na tablicach ustawionych na ul. Kościuszki czy na „krajówce”?

Rok temu mieszkańcy zgłaszali nam taki sam problem z oznakowaniem podczas remontu tego osiedla. Problem ten poruszaliśmy na naszych łamach: http://przeglad.olkuski.pl/index.php/artykuly/aktualnosci/nasze-interwencje/8408-kanalizacyjne-wpadki-niekoczca-si-opowie

Jak widać, wyciąganie odpowiednich wniosków idzie wyjątkowo opornie, zwłaszcza tym, którzy ze wskazanych dróg nie korzystają na co dzień.

glinianki3

glinianki2

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Lolek
Lolek
9 lat temu

Rządy POpapranców w całej okazałości.POgonić przy najbliższych wyborach.

mieszkaniec
mieszkaniec
9 lat temu
Odpowiedz do  Lolek

Dlaczego od razu POpaprańcy? Nie bardzo rozumiem co mają politycy na Wiejskiej do osiedla Glinianki?
Tak się dzieje jak nie ma nadzoru nad robotnikami tylko się grzeje dupę w ciepłych krajach a robole robią co chcą. Sam słyszałem jak ostatnio jeden do drugiego mówił:
-Siedź,k…wa. Przecież za godziny płacą.
Tak to właśnie się pracuje, a nie od razu POpaprańcy.
Na drugi raz zastanów się co piszesz, bo ta druga partyjka wcale nie jest lepsza. Przynajmniej coś się buduje i robi a nie jak dawniej tylko wszystko szło na świątynie.
Pozdrawiam.

anna1
anna1
9 lat temu

😥 POWIEM TAK, RZYGAĆ SIĘ CHCE NAM – MIESZKAŃCOM. ROBOTY KAPIĄ JAK KREW Z NOSA………….. ASFALT DZIŚ RANO JEST , PO POŁUDNIU GO NIE MA…….NA NIEPODLEGŁOŚCI NIE MOŻNA DOCZEKAĆ SIĘ DRUGIEJ WARSTWY NA DROBNYM ODCINKU, DOPIERO NA OGRODOWEJ POŁOŻONO ŚLICZNY CHODNIK Z KOSTKI I CÓŻ WIDZĘ, PANOWIE ROZKOPALI PO KAWAŁKACH BO SE ŹLE OSADZILI STUDZIENKI OD TP. D R A M A T