policja

Okres przedświąteczny to czas nie tylko kolejek w sklepach, ale także wzmożonego ruchu na drogach. W najbliższych dniach kierowcy mogą spodziewać się częstszych policyjnych kontroli.

W piątek 14 kwietnia rusza akcja „Wielkanoc 2017”. Co roku funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, eliminując z niego tych, którzy łamią prawo.

W najbliższych godzinach na drogach powiatu olkuskiego pojawią się dodatkowe patrole. Mundurowi będą zabezpieczać główne ciągi komunikacyjne. Mowa tutaj o o drodze krajowej nr 94, a także drogach wojewódzkich nr 783, 791 i 794. – Szczególną uwagę będziemy zwracać na osoby kierujące pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, na kierowców przekraczających prędkość, wymuszających pierwszeństwo przejazdu, czy tych wyprzedzających w rejonie przejść dla pieszych. Funkcjonariusze będą też sprawdzać stan techniczny pojazdów – informuje asp. Katarzyna Matras, oficer prasowy KPP w Olkuszu.

Akcja potrwa przez cztery kolejne dni. Zakończy się w Lany Poniedziałek.

Ponadto mundurowi apelują o szczególną ostrożność, dotyczącą ewentualnych prób oszustw i kradzieży. – Jak co roku przed świętami przyjmujemy więcej zgłoszeń o kradzieżach i oszustwach internetowych. W czasie przedświątecznej „gorączki” gdy jesteśmy zaabsorbowani zakupami, tracimy czujność, co doprowadza do wieku przykrych zdarzeń. Zadbajmy więc o bezpieczeństwo własne i bliskich. Chrońmy też swoje mienie – apeluje asp. Matras.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pavv
pavv
5 lat temu

„Dodatkowe patrole” – nie bądźcie śmieszni! Skąd je weźmiecie. Co święta to czytam te same teksty, a jakoś zwiększonej ilości patroli nie widzę. Typowa propaganda!