zkg konkurs

Przewodniczący zarządu Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu zostanie wybrany w drodze konkursu. Taka decyzja zapadła na czwartkowej, drugiej części posiedzenia Zgromadzenia Związku, które rozpoczęło się w ubiegłym tygodniu.

Przypomnijmy, że w skład Zgromadzenia wchodzą: przewodniczący Roman Piaśnik, Stanisław Łydka i Jacek Imielski (reprezentanci gminy Olkusz), Norbert Bień i Józef Kaczmarczyk (reprezentanci gminy Klucze), Józef Paluch i Jerzy Preiss (reprezentanci miasta Bukowno), wiceprzewodniczący Krzysztof Dudziński i Joanna Wróbel (reprezentanci gminy Bolesław). 

Zgromadzenie jednogłośnie (nieobecny był Józef Paluch) przyjęło uchwałę o wyborze przewodniczącego w drodze konkursu. Wybrano także komisję konkursową, w której znaleźli się: Roman Piaśnik, Jacek Imielski, Norbert Bień, Krzysztof Dudziński i Marcin Cockiewicz (sekretarz miasta Bukowno, w zastępstwie wiceburmistrza Józefa Palucha przebywającego na dłuższym zwolnieniu lekarskim). Zgromadzenie ponownie spotka się w piątek, 29. kwietnia. Do tego czasu ma być gotowy regulamin konkursu.

Druga uchwała, zgłoszona w ubiegłym tygodniu przez burmistrza Romana Piaśnika dotyczyła wyboru w drodze konkursu wiceprzewodniczącego oraz członka zarządu. W projekcie uchwały znalazł się zapis mówiący o tym, że taki konkurs mógłby odbyć się dopiero po wyborze przewodniczącego. Uchwała nie została podjęta: za jej przyjęciem głosowali tylko przedstawiciele Olkusza, reprezentanci pozostałych gmin wstrzymali się od głosu. 

W trakcie obrad pojawił się wątek dotyczący rozbieżności w przeliczaniu wozokilometrów na poszczególne gminy w stosunku do dopłat, jakie samorządy przeznaczały na funkcjonowanie Związku. Do tej sprawy niewątpliwie wrócimy na naszych łamach.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji filmowej z czwartkowego posiedzenia.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
gienno
gienno
8 lat temu

brzoza, czajka, coś tam hahahahaha

były dyspozytor PKS
były dyspozytor PKS
8 lat temu

[quote name=”wienio”]ciekawe jakie będą wymagania, zaostrzyć za bardzo nie mogą bo taki Łydka się nie załapie bo jak dadzą np. znajomość olkuskiej komunikacji – nie zna jej; zarządzanie czymś -niczym nie zarządzał…. a jak nie dadzą wygórowanych wymagań to każdy z ulicy się zgłosi i komisja będzie siedzieć i słuchać jak jury w „Mam talent” :D[/quote]
Ten z Klucz fachman(on nie pochodzi z Klucz.gdzieś spod UPAniny) co zna się na wszystkim bo ma talent dwa razy pracował w PKS Olkusz,na Kopalni Olkusz w serwisie wulkanizacjnym na kilku stacjach w dwóch województwach.Tak że go wybierajcie i do niego jeszcze kilka kobiet co pracowały też z nim w PKS Olkusz i przewodniczącego”Solidarności kierowcę Mariana”.Za około pół roku macie spokój z ZKG”KM” w Olkuszu mieszkańcy chodzą pieszo i przemieszczają się rowerami.

wienio
wienio
8 lat temu

ciekawe jakie będą wymagania, zaostrzyć za bardzo nie mogą bo taki Łydka się nie załapie bo jak dadzą np. znajomość olkuskiej komunikacji – nie zna jej; zarządzanie czymś -niczym nie zarządzał…. a jak nie dadzą wygórowanych wymagań to każdy z ulicy się zgłosi i komisja będzie siedzieć i słuchać jak jury w „Mam talent” 😀

kier. z PKS-u
kier. z PKS-u
8 lat temu

Zróbcie ”Konkurs” w stylu konkursu w PKS-ie wybierzcie tego speca z Klucz co wyreperował potężny PKS w Olkuszu i macie na wieki wieków święty spokój z ZKG ”KM”.w CIĄGU PÓŁ ROKU JEST TEMAT ZNIWELOWANY a spec przechodzi na Stację D. w innym województwie.

kkkkkk
kkkkkk
8 lat temu

Wybierzecie swojego przewdniczącego a burmistrz i tak wystąpi ze związku. Ozdobiony już trzęsienie portami bo pracy nie będzie.

W związku
W związku
8 lat temu

Konkurs? Burmistrz ma swojego kandydata, pozostałe gminy wystawią swojego. Reszta chętnych kandydatów to będzie tło. Trochę przypomina przetarg ograniczony, do którego zaprasza się dwóch oferentów. Nawet jeżeli wpłynie 50 aplikacji to i tak zwycięży jeden z dwóch. Kwestia tylko jak ułoży się komisja z siłą głosów.