Olkusz

Pod takim hasłem odbywa się tegoroczna, XIV edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, którą u nas organizuje Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu. Inicjatywie patronuje redakcja „Przeglądu Olkuskiego”.

Ogólnopolski Tydzień Kariery to wydarzenie organizowane od 2009 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Akcja ukierunkowana jest na promocję rozwoju zawodowego i przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, aby mogli dokonać jak najlepszych wyborów edukacyjnych i zawodowych.

Wydarzenie rozpoczęto dzisiaj w hali olkuskiego MOSiR-u Powiatowym Festiwalem Zawodów. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół średnich z naszego powiatu i nie tylko. Swoje stoiska przygotowały także uczelnie wyższe. Festiwal uświetniły występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Tańca „Wena”. Młodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu świetnie sprawdzili się w roli dziennikarzy i na specjalnej konferencji prasowej zadawali pytania zaproszonym gościom, reprezentującym różne zawodowe środowiska. 

Na kolejne trzy dni zaplanowano: turniej „Zawodowe Koło Fortuny” skierowany do najmłodszych uczniów, rozstrzygnięcie konkursu filmowego „Spektakularna kariera powiatowego ziomka” oraz wydarzenie „Moja kariera w wojsku – powołanie rezerwistów”. W czwartek na naszych łamach podsumujemy całą inicjatywę.

Organizatorem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery jest Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Domu Dziecka w Olkuszu oraz szkół z powiatu olkuskiego. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk oraz Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze