W Olkuszu zostało utworzone koło Stowarzyszenia Związek Dużych Rodzin 3+. Oddział zawiązał się w Jaworznie, ale Związek działa w całej Polsce. Głównym celem tej organizacji pożytku publicznego jest wyrównywanie szans dla dzieci z rodzin wielodzietnych.

 

Chociaż oddział w Jaworznie powstał stosunkowo niedawno, to już udało się z powodzeniem zrealizować wiele przedsięwzięć ukierunkowanych na rodziny wielodzietne. Postanowiliśmy utworzyć koło w Olkuszu – mówi Wanda Skibińska, jego przewodnicząca. Jaworznickie stowarzyszenie podjęło inicjatywy artystyczne, sportowe i pomocowe. Podobne działania mają zostać zrealizowane w Olkuszu. – Nasza działalność nie jest w żaden sposób finansowana z budżetu miasta lub innego. Uczymy się i piszemy wnioski o granty, by w ten sposób zapewnić byt stowarzyszeniu oraz móc aktywnie działać, ale rzeczywistość jest ciężka. Mamy kilku wolontariuszy, którzy wraz z zarządem bezinteresownie pracują w szlachetnym celu. Ponieważ nasza działalność od niedawna skierowana jest dla mieszkańców Olkusza, potrzebujemy lokalu, by powielać akcje z Jaworzna. Potrzeby jest mały lokal do 20 metrów kwadratowych, aby móc w nim wstawić biurko i mieć miejsce na gromadzenie odzieży lub rozdział żywności. W tygodniu moglibyśmy urządzić w nim świetlicę dla dzieci. Stowarzyszenie nie ma własnych środków, ale daje pracę własną i wolontariuszy. Dlatego, jeśli byłaby możliwość nieodpłatnego użytkowania lokalu na zasadach współpracy, to byłoby to dla nas najlepsze rozwiązanie – mówi przewodnicząca.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 784 385 026 oraz na stronie www.3plus.pl, za pośrednictwem której można się zarejestrować.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
normalny
normalny
8 lat temu

Znam patologiczną rodzinę z dwójką dziewuszysk. Dobrze, że nie ma tego dziadostwa więcej.