niesul

W sobotę mieszkańcy Niesułowic świętowali jubileusz 10- lecia Wiejskiego Domu Kultury. Z tej też okazji odbyły się uroczystości podsumowujące ostatnią dekadę działalności obiektu. Na obchody zaproszonych zostało wielu gości.

niesul2

Niesułowce niewątpliwie mają powody do dumy. To właśnie dokładnie 10 lat temu, w 2001 roku, powstał budynek Wiejskiego Domu Kultury. Pomysłodawcą budowy był radny Stanisław Wentrys oraz obecny sołtys wsi Ryszard Lasoń. Budowę realizowały olkuskie władze na czele z burmistrzami Januszem Dudkiewiczem i Andrzejem Kalistą. Ogromny wkład w tę inwestycję włożyli także mieszkańcy Niesułowic. Warto wspomnieć również o ludziach, którzy kierowali budynkiem, a byli to kolejno: Ryszard Lasoń, Klaudia Zub oraz obecny kierownik Władysław Nadymus. W ciągu 10 lat swojej działalności w WDK były organizowane imprezy okolicznościowe, festyny, spotkania, występy, zabawy, zajęcia dla dzieci. To także w tym miejscu działa lokalny zespół „Niesułowianki”. Zarówno mieszkańcy jak i zarządzający budynkiem zgodnie stwierdzają, że ta inwestycja była „strzałem w dziesiątkę” i niewątpliwie przyczyniła się do dużej integracji mieszkańców wsi.

W związku z tym jakże ważnym dla Niesułowic jubileuszem w  słoneczne, sobotnie popołudnie na terenie WDK odbyły się uroczyste obchody. Po uroczystym rozpoczęciu wszyscy mogli podziwiać występ reaktywowanego w tym roku lokalnego zespołu „Niesułowianki” oraz dziecięcej grupy „Dzwoneczki”. Występy zakończyła piosenka „Niech żyje bal” w wykonaniu Neonili Piekarz, kierującej obydwoma zespołami. Następnie odbyło się uroczyste krojenie tortu oraz poczęstunek, przygotowany przez gospodynie z Niesułowic. Wszyscy zajadali się serwowanymi smakołykami. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Koła Pszczelarzy z Trzebini, na którym można było kupić pyszny miód oraz piękne świeczki wykonane z wosku pszczelego. Dzięki prezentacji multimedialnej, podsumowującej 10-lecie WDK, wszyscy mieli okazję przypomnieć sobie etapy budowy, uroczyste otwarcie w 2001 roku oraz to, co w ciągu tej dekady działo się w niesułowickim WDK. Nie obyło się oczywiście bez gratulacji, życzeń, wielu wspomnień oraz planów na przyszłość. Zastępca burmistrza, Włodzimierz Łysoń, zapewnił, że w WDK w Niesułowicach uruchomiona zostanie pracownia komputerowa wyposażona w nowe komputery oraz łącza. Środki na ten cel pozyskane zostaną z Unii Europejskiej.

Organizatorzy imprezy, WDK w Niesułowicach, Rada Sołecka oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, włożyli dużo pracy i zaangażowania w przygotowanie tegorocznych obchodów. Nie zapomnieli także o najmłodszych, na których od samego rana czekało wiele atrakcji. Specjalnie rozstawione zostało wesołe miasteczko, stoiska handlowe i gastronomiczne. Ponadto odbyły się liczne gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, na zwycięzców czekały interesujące nagrody, m.in. basen oraz uwielbiane przez naszych małych milusińskich zabawki. Nie lada atrakcją okazał się również konkurs karaoke, podczas którego wystąpił kierownik WDK Wiesław Nadymus oraz laureat wielu nagród, młody piosenkarz Piotr Skrzynecki. Podsumowaniem uroczystego jubileuszu była zabawa taneczna z udziałem zespołu „DeBeS”.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:23726}{joomplu:23727}{joomplu:23728}{joomplu:23729}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze