Olkusz

15 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się recital fortepianowy Jonasza Jochemczyka, laureata Olkuskiej Nagrody Artystycznej za rok 2021 w kategorii młody twórca. Olkuska Nagroda Artystyczna jest corocznie przyznawana i wręczana przez burmistrza miasta olkuskim twórcom i animatorom kultury za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, o czym przypomniał Kierownik Działu Artystycznego MOK Michał Mączka zapowiadając koncert.

Młody, przystojny, bardzo utalentowany i odnoszący spektakularne sukcesy w kraju i za granicą – można powiedzieć – szczęściarz. Trzeba jednak pamiętać, że talent, zwłaszcza muzyczny, musi być wsparty ciężką pracą i żelazną dyscypliną. Niezliczonymi godzinami ćwiczeń i wieloma wyrzeczeniami.

Jonasz Jochemczyk, niezwykle uzdolniony pianista, naukę gry na fortepianie w rozpoczął w Szkole Muzycznej I Stopnia w Olkuszu jako siedmiolatek. Edukację muzyczną kontynuuje w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Jego wybitne zdolności zostały doceniane nie tylko przez nauczycieli. W ciągu minionego półtora roku otrzymał kilkanaście nagród i wyróżnień krajowych i międzynarodowych.

Jonasz nie tylko studiuje – prowadzi też warsztaty pianistyczne w olkuskim Ognisku Artystycznym Żaczek.

Podczas dzisiejszego recitalu fortepianowego zagrał m.in. utwory D. Scarlattiego, F. Chopina, K. Szymanowskiego i A. Ginastery. Mistrzowskie wykonanie nagrodzono rzęsistymi brawami.

Serdecznie gratulujemy dotychczasowych sukcesów i kolejnych nadchodzących.

MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze