2

Taka okazja nie zdarza się często. Pan Stanisław Kulawik z Chechła obchodził 15 marca 102 urodziny, świętując tę rocznicę w gronie rodziny i znajomych z sąsiedztwa. Jubilata odwiedził również Wójt Gminy Klucze Norbert Bień, składając życzenia wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Barbarą Kocjan. Życzenia urodzinowe złożyła również sołtys Chechła i radna Gminy Klucze Maria Sierka.

Jak żartowano podczas składania życzeń, „Sto lat” jubilatowi już się nie zaśpiewa, bo cały wiek ma już za sobą, chyba że „następne sto lat”! Zatem, przy toaście urodzinowym wszyscy zaintonowali „Niech żyje nam, niech żyje nam, niech żyje długie lata!”.

4

Trzeba przyznać, że pan Stanisław, jak na swój imponujący wiek, trzyma się znakomicie i tak samo dobrze jak przed dwoma laty, kiedy świętował okrągłą setkę. Tak teraz, jak i przy jubileuszu stu lat życia, był rozmowny, uśmiechnięty, śpiewał dawne piosenki i sypał dowcipami.

1

W miesięczniku samorządowym „Echo Klucz” w kwietniu 2016 roku przytoczyliśmy fragmenty wspomnień pana Stanisława Kulawika, m.in. z lat II wojny światowej i czasów powojennych. Po te ciekawe wspomnienia można sięgnąć do wspomnianego numeru , który znajduje się pod linkiem:

http://gmina-klucze.pl/download/EK-4-2016.pdf

3

Gratulujemy Panu Stanisławowi Kulawikowi tak wyjątkowej okazji do świętowania, jaką są 102 urodziny! Życzymy dużo zdrowia, zadowolenia na co dzień oraz wielu szczęśliwych chwil w gronie najbliższych!

Rafał Jaworski/UG Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze