odblaskowa szkola1

17 grudnia na hali „Wisły” w Krakowie przy ul. Reymonta 22, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie IV edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”, w którym Szkoła Podstawowa nr 5 w Olkuszu odebrała wyróżnienie dla najlepszej szkoły podstawowej w powiecie województwa małopolskiego. Konkurencja była duża, ponieważ do konkursu zgłosiły się 302 szkoły. Delegacja z olkuskiej „ piątki ” została zaproszona na uroczystą galę, podczas której otrzymała pamiątkowy dyplom. W ogólnej klasyfikacji szkoła uzyskała 920 punktów. 

Akcja w szkole prowadzona była od września do października, w czasie, której odbywał się konkurs plastyczny i ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Uczniowie szkoły zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe, a także w inne elementy odblaskowe.

Kulminacyjnym punktem akcji był happening „Odblaskowa szkoła”, który odbył się 31 października. Uczniowie szkoły z własnoręcznie wykonanymi transparentami przeszli od swojej szkoły na skrzyżowanie drogi krajowej 94 z ul. Mickiewicza promując noszenie odblasków, a także uczyły się prawidłowego przechodzenia przez drogę. Dzieci ubrane były w kamizelki odblaskowe. Mottem przewodnim happeningu było hasło: „Jestem widoczny na drodze”. 

Tekst nadesłany przez koordynatorkę akcji Agnieszkę Wójcik

odblaskowa szkola

odblaskowa szkola2

odblaskowa szkola3

odblaskowa szkola4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze