70lecie osp kosmolow 1

W dniu 8 lipca 2017 roku społeczność sołectwa Kosmolów wraz z zaproszonymi gośćmi świętowała jubileusz 70-lecia istnienia tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystość ta była okazją do wspomnień, wspólnej zabawy i wręczenia zasłużonym strażakom odznaczeń za zasługi dla pożarnictwa.

Świętowanie jubileuszu rozpoczęto zbiórką pododdziałów i pocztów sztandarowych. Po zbiórce, pododdziały przemaszerowały do miejscowego kościoła w którym została odprawiona uroczysta msza święta w intencji strażaków. Następnie nastąpił przemarsz w kierunku remizy OSP, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Ze strażakami na miejsce uroczystości udało się liczne grono gości, m.in. przedstawiciele samorządu.

70lecie osp kosmolow 2

Oficjalny program uroczystości rozpoczął się od złożenia raportu gotowości bojowej. Po oddaniu honoru sztandarom i powitaniu druhów poczet flagowy dokonał wciągnięcia na maszt Flagi RP. W trakcie uroczystości odczytany został rys historyczny, przypominający o początkach tworzenia się struktur OSP i założycielach Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosmolowie.

70lecie osp kosmolow 3

Kulminacyjnym punktem obchodów obchodów było odsłonięcie pamiątkowej tablicy w hołdzie strażakom założycielom i kontynuatorom działalności OSP Kosmolów. W dalszej części uroczystości przystąpiono do wręczenia medali i odznaczeń wyróżniającym się strażakom, którzy od lat wspierają działalność jednostki. Zwieńczeniem jubileuszu była zabawa taneczna.

 {joomplu:69606}{joomplu:69578}{joomplu:69543}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze